W Polsce coraz mocniej rośnie świadomość konsumentów. Czytamy etykiety, inspirujemy się blogami, sprawdzamy, co polecają influencerzy. Szukamy nowych produktów, które nas zainspirują i wzbogacą naszą dietę. Tym bardziej jest nam miło, że w gronie plebiscytu Influencer’s Top mamy ciekawe firmy. Do takich niewątpliwie należy Koala Poland, która została nominowana z ich sztandarowym produktem czyli nawodnioną tapioką.

Tapioka powstaje z masy otrzymanej z mielenia manioku, czyli rośliny uprawnej, pochodzącej z Brazylii. Znamy ją w postaci białych kulek, mąki, czy drobnych płatków. Ma właściwości hypolaergiczne, nie ma w niej glutenu, czy cholesterolu. Dlatego często króluje w kuchni cukrzyków i osób borykających się z celiakią, dobrze wpływa na układ pokarmowy.

Koala Poland sprowadziła do Polski tapiokę w formie drobnych kulek, która jest nawodniona, dzięki temu potrawy przygotujemy o wiele szybciej, mogą być to np. pyszne placki, zamiast pieczywa.

Zachęcamy również do odwiedzenia sklepu Koala Poland pod adresem http://panegara.pl , gdzie znajdziecie wiele ciekawych i zdrowych produktów.

Tapioka od Koala Poland

Tapioka od Koala Poland

Placki z tapioki KOALA smażone są na patelni, bez użycia tłuszczu! Sam sposób smażenia jest niesamowity. Wsypujemy granulki na UWAGA zimną patelnię. Granulki po chwili sklejają się tworząc placek gotowy do odwrócenia na drugą stronę.

To naprawdę proste! W zaledwie 5 minut można zrobić wyjątkowe danie i  zaskoczyć domowników nowym menu! Na bazie placka z tapioki można zrobić nieograniczoną ilość wersji pysznego, zdrowego i pożywnego dnia! Czyli na słodko, na słono, pikantne! Na śniadanie, na obiad lub na deser

Sposób przyrządzenia:

1. Na zimną patelnię z powierzchnią nieprzywierającą, średnicy 20 cm wsypać 1 saszetkę tapioki.
2. Wyrównać łopatką powierzchnię i rant wrapa.
3. Podgrzewać 1 minutę na średnim ogniu, odwrócić i powtórzyć to samo z drugiej strony, zdjąć z patelni.
4. Na jeszcze lekko ciepły wrap z tapioki nałożyć ulubione nadzienie (słodkie lub wytrawne) – zwinąć lub złożyć.
5. Można także przed zdjęciem wrapa z patelni położyć ulubione nadzienie – np. ser mozarella, pomidory, grilowane mięso, złożyć na pół i kilkanaście sekund zapiec na patelni.

 

artykuł we współpracy z KOALA POLAND