Nie wiem jak Wy, ale my mamy tak, że spotykając się ze znajomymi rozmawiamy na tematy prywatne, zdrowego odżywiania, czy fajnych przepisów. Ostatnio śmiało stwierdziliśmy, że moda przeniosła się również do kuchni. Uwielbiamy gotować, eksperymentować. Jeśli myślicie, że godzinami siedzimy w kuchni… to jesteście w błędzie! Przepisy mają być szybkie, proste i zaskakiwać!

Myślę, że śmiało możemy stwierdzić, że lubimy sklepy ze sprzętem do kuchni. Ostatnio nasz wybór padł na nowości od HAPPYCALL… Pierwsze co w nich ugotowaliśmy, to letnia pyszna zupa, która kojarzy nam się z wakacjami u babci. Pamiętajcie, że łapiemy nowości i przekazujemy Wam dalej.

Patrząc na sprzęt marki HAPPYCALL jak prawie wszystkie kobiety… najpierw spojrzałyśmy na design, a ten jest nowoczesny, surowy. Taki lubimy najbardziej! Naczynia jednak są lekkie! Co jest bardzo dużą zaletą. Potem dowiedziałyśmy się na temat jego funkcjonalności.

Na funkcjonalność składa się : kontrola ciśnienia za pomocą regulacji ilości pary, silikonowa uszczelka wokół szklanej pokrywy i specjalne uchwyty blokujące po obu stronach naczynia. Gotowanie w próżni pozwala zachować naturalny smak i składniki odżywcze przygotowywanych potraw.

Specjalna metoda aluminiowania składa się z ośmiu kroków i jest powszechnie stosowana w samolotach , statkach i półprzewodnikach. Aluminiowanie stosuje się wewnątrz jak i na zewnątrz garnka.Następnie w celu zabezpieczenia powierzchni po procesie aluminiowania przed ewentualnym zarysowaniem lub ścieraniem pokrywa się ją wysokiej czystości powłoką ceramiczną. Cała konstrukcja sprawia, że garnki te są odporne na korozję, zarysowania, przetarcia i są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Urządzenie blokujące pokrywkę przymocowane do uchwytów po obu stronach garnka trzyma mocno szklaną pokrywę, jednocześnie zwiększając szczelność i hermetyczność, co umożliwia szybkie i pyszne gotowanie.

Specjalna silikonowa uszczelka połączona ze stalową obręczą w pokrywie zwiększa szczelność garnka. Kształt pokrywki umożliwia jej postawienie, co jest praktycznym rozwiązaniem w kuchni.

 

Pierwszą rzeczą, która ugotowaliśmy była letnia zupa z fasolki szparagowej. Dla nas to smak z dzieciństwa!

Składniki:

1/2 kurczaka ( my dodajemy czasami inny rodzaj mięsa)

pół kilograma fasolki

włoszczyzna

cebula średniej wielkości

5 średniej wielkości ziemniaków

pęczek koperku

kwaśna  śmietana

przyprawy( sól, pieprz, liście laurowe, ziele angielskie)

Przygotowanie:

Gotujemy wywar mięsny przez około 25 minut. Dodajemy pokrojone warzywa z włoszczyzny. Następnie dodajemy fasolkę i ziemniaki. Gotujemy do miękkości, na koniec wrzucamy koperek i dodajemy kwaśną śmietanę.

Smacznego!!!!!!!!!!