Krewetki uwielbiamy o każdej porze roku. Podawane na różne sposoby są urozmaiceniem posiłków. Często ratują nas również, kiedy wpadają niespodziewani goście.

Dzisiaj prezentujemy Wam nasz szybki przepis na krewetki, które przygotowaliśmy tym razem w patelni dwustronnej… od Happycall wykonanej z grafenu (link tutaj).

Czym wyróżnia się ta patelnia?  Patelnia SYNCHRO Happycall jest to pierwsza patelnia dwustronna wykonana z grafenu – innowacyjnego materiału, który jest nadzwyczaj cienki i wytrzymały. Jest to również pierwsza rozłączana patelnia dwustronna Happycall, która utrzymuje swój kształt dzięki wytrzymałości grafenu – niemożliwe staje się możliwe.

Grafen okrzyknięty mianem cudownego materiału – cienka substancja grubości jednego atomu jest najlżejszym, najmocniejszym i najcieńszym materiałem znanym ludzkości. Jest również najlepszym przewodnikiem ciepła i elektryczności jaki kiedykolwiek odkryto. Wysoka odporność grafenu pozwala na produkcję wytrzymałych na pęknięcia powłok, odpornych na działanie wody i oleju. Jego doskonałe przewodnictwo elektryczne i cieplne można wykorzystać do produkcji bardzo wytrzymałych powłok, które zapobiegają utlenianiu oraz są odporne na zarysowania. Grafen jest 200 razy twardszy niż stal i 2 razy szybciej przewodzi ciepło niż żelazo.

Patelnia dwustronna to gotowanie bez obawy o nieprzyjemny zapach i dym w kuchni. Upieczesz w niej omlet, ryby, warzywa, mięso, a nawet ciasto. Dzięki magnetycznemu zamykaniu, unikamy zabrudzenia tłuszczem i równomiernie dopieczemy obie strony przygotowywanej potraw. Pieczony kurczak będzie chrupiący na zewnątrz i soczysty w środku. Przygotowywane potrawy będą pełne smaku i aromatu. Zaskoczysz nimi rodzine i znajomych!

Patelnia wyposażona została w specjalną uszczelkę, wykonaną z nieszkodliwego dla zdrowia silikonu, posiadającą atest FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków). Uszczelka wokół krawędzi po obu stronach dwustronnej patelni SYNCHRO, zwiększa ciśnienie w jej wnętrzu, poprawia efektywność cieplną, umożliwiając szybsze gotowanie nawet na małym ogniu. Dzięki uszczelce przygotowywanie potraw staje się przyjemnością, bez dymu, nieprzyjemnych zapachów i utraty cennych wartości odżywczych.

Łatwo i szybko przygotujesz pyszne potrawy, dzięki specjalnej sylikonowej uszczelce zapobiegającej utracie ciepła i zwiększającej wewnętrzne ciśnienie. Gotowanie bez utraty wilgoci wpływa na zmniejszoną utratę wartości odżywczych i umożliwia cieszenie się różnymi rodzajami potraw, które nie mogłyby być przygotowane na zwykłej patelni.

Krewetki - nasz sprawdzony przepis

Krewetki – nasz sprawdzony przepis

Przepis na szybkie danie z krewetek

opakowanie krewetek

1/4 masła 82 % tłuszczu

czosnek

50 ml białego wina

cytryna

sól, pieprz, chili, pietruszka

Przygotowanie:

Płuczemy krewetki. Na patelni roztapiamy masło, wrzucamy rozdrobniony czosnek ( my przeciskamy przez prasę do czosnku), podsmażamy, dodajemy krewetki. Smażymy kilka minut z jednej i drugiej strony, nie podamy Wam czasu… my robimy to na tzw. oko:) Nastę pnie dolewamy wino, czekamy aż odparuje. Dodajemy pietruszkę. Mieszamy. Na koniec skrapiamy cytryną. Podajemy z bagietką. Proste prawda?

Jeśli chcesz przepis na bigos z patisona, kliknij tutaj.