Gotowana kukurydza to fajna przekąska, a dla nas była ostatnią opcją na kolację:) Poniżej prosty sposób na jej przygotowanie.

Warto wspomnieć o wartościach odżywczych kukurydzy: zawiera selen, witaminy: A, D, E,  K oraz składniki mineralne takie jak: sód, wapń, potas i inne.

Kukurydzę obieramy z liści i wszystkich niejadalnych części, myjemy! W garnku zagotowujemy wodę, wrzucamy dwie łyżki cukru. Następnie wkładamy kukurydzę i gotujemy około 15 minut- 20 minut.

Wykładamy kukurydzę na talerz, nacieramy masłem, podajemy z solą i przyprawami.

Tak przygotowaną, ale bez masła możemy użyć np. do sałatek, czy innych potraw.

Do przygotowanie kukurydzy użyliśmy garnka Happy Call.

HAPPYCALL to garnki aluminiowo – ceramiczne. Unikalne, nowoczesne i niezwykle funkcjonalne naczynia, które pozwolą przygotować ulubione potrawy w prosty i zdrowy sposób. Powstały w oparciu o nowoczesną technologię, są odporne na korozję, przyjazne dla środowiska i będą służyły przez długie lata. Każdy garnek Happycall wyposażony jest w szklaną pokrywę z otworem, będącym automatycznym odpowietrznikiem pary wodnej. Dzięki temu, w czasie gotowania zmniejsza się prawdopodobieństwo przelania / wykipienia nawet o 80%.

Szklana pokrywa zapobiega wykipieniu gotowanego dania. Otwór dzięki któremu odprowadzona jest para na zewnątrz powoduję, ze gotowanie staje się dużo bardziej komfortowe i bezpiecznie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką jakość i higienę. Pokrywę można bez problemu odstawić w pozycji pionowej, co w sposób idealny łączy funkcje praktyczną i nowoczesnego designu.

 

 

Gotowana kukurydza to jedna z naszych ulubionych przekąsek

Gotowana kukurydza to jedna z naszych ulubionych przekąsek