Jedwab, kaszmir, wiskoza, satyna, wełna, żakard… O doskonałej fakturze, wzorzyste lub jednobarwne, w intensywnych bądź stonowanych kolorach. Każdego dnia w pracowniach krawieckich na całym świecie, zużywa się miliony metrów tkanin. Tkanin, do produkcji których wykorzystuje się ogromne ilości wody, barwników, chemikaliów. I których niepełne metry pozostałe po wykrojach zalegają w magazynach albo od razu trafiają na śmietnik. Luksus w duchu zero waste? DECOculture udowadnia, że to możliwe!

Z  paryskich, londyńskich czy nowojorskich domów mody – dziś zagościły w plebiscycie Influencer’s TOP 2019 – unikatowe poszewki na poduszki od DECOculture

Twórcy marki DECOculture potwierdzają ,,Nasz zespół wie, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z zasobów. Szczególnie w ostatnim czasie dużo mówi się o ekologii i ochronie środowiska naturalnego. Coraz więcej osób stara się żyć tak, aby generować jak najmniej odpadów niekorzystnie wpływających na stan naszej planety. Kupujemy świadomie, zabieramy własną torbę i wielorazowe opakowania, by ograniczyć zużycie plastiku. Naprawiamy stare krzesło, a do miasta jedziemy na rowerze. Dlaczego więc nie wykorzystać pozostałości tych wszystkich pięknych tkanin, które ktoś ma zamiar wyrzucić?

DECOculture

DECOculture

Kilka lat temu w DECOculture zrodziła się myśl stworzenia wyjątkowej kolekcji poszewek na poduszki. Zamiłowanie do podróży i poszukiwania nieprzeciętnych przedmiotów sprawiło, że szybko udało nam się dotrzeć do kilku włoskich producentów, pracowni krawieckich i magazynów, z którymi pozostajemy w stałym kontakcie po dziś dzień. Starannie wybieramy pozostałości wysokiej jakości, wytrzymałych, eleganckich i przyjemnych w dotyku materiałów. Często udaje nam się znaleźć ponadczasowe wzory, a nawet końcówki kolekcji tkanin zamawianych na specjalne zamówienia znanych projektantów i domów mody.

Duża część tych materiałów powstaje w bardzo ograniczonej ilości na potrzeby aktualnej kolekcji odzieży. Po wykrojach zostają jedynie skrawki, których nie można już wykorzystać do uszycia bluzki czy sukienki. Dla nas to jednak nie problem! Tkanin wystarcza niekiedy tylko na jedną poszewkę, co czyni nasz projekt jeszcze bardziej unikatowym.

Poduszki to świetna i praktyczna ozdoba, dzięki której w prosty sposób można podkreślić styl całego pomieszczenia lub stworzyć kontrast, nadający wnętrzu zupełnie nowego charakteru. Różnorodność wzorów, faktur, kształtów i rozmiarów daje nieograniczone możliwości aranżacji. Idealnie sprawdzą się na łóżku w sypialni, kanapie czy fotelu w salonie, a nawet na podłodze przy niskim stoliku kawowym.

Kolekcja poszewek DECOculture, powstałych ze skrawków specjalnie wyselekcjonowanych tkanin to pewność, że w Twoim wnętrzu pojawi się stylowy i ponadczasowy dodatek. Limitowana ilość niektórych materiałów daje szansę na zyskanie unikatowego egzemplarza, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Mamy nadzieję, że nasze poduszki uprzyjemnią Tobie i Twoim bliskim chwile spędzane w domowym zaciszu.  

 

DECOculture to studio projektowe i showroom multibrandowy, skupiający unikatowe elementy wyposażenia wnętrz. Na ofertę marki składają się przede wszystkim produkty utrzymane w duchu midcentrury modern, ale i wyjątkowe, odrestaurowane meble i dodatki vintage. Obok stałych kolekcji światowych producentów, ofertę uzupełniamy o egzemplarze nietuzinkowych marek. Wyszukiwane są przez zespół w pracowniach, warsztatach i fabrykach porozrzucanych po całym świecie. Marka często zwraca uwagę na ponadczasowe przedmioty, które następnie poddaje renowacji. Tworzy również autorskie projekty, dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

artykuł we współpracy z marką DECOculture