Maść na ból mięśni? Zrób ją sama w domu!

Długi wyczerpujący trening czy przeziębienie często są powodem tego, że nasze mięśnie są obolałe. Receptą na tą dolegliwość będzie maść rozgrzewająca, która na pewno przyniesie ulgę. Dzięki niej poczujesz się lepiej.

Maść na ból mięśni przyniesie ukojenie w nawet początkowym stanie zapalenia mięśni czy po prostu kiedy bolą. Bolesne skurcze na szczęście można łatwo pokonać, a maść przygotujesz nawet sama w domu. To na prawdę bardzo łatwe! Wystarczy kilka składników, w tym olejki eteryczne, które usprawnią przepływ krwi w mięśniach i pozostawią uczucie rozgrzania bolącego miejsca.

Jak przygotować maść na ból mięśni?

Składniki:
¼ szklanki oliwy z oliwek
¼ szklanki oleju kokosowego
1 łyżka wosku pszczelego
20 kropli każdego z olejków eterycznych: miętowego, eukaliptusowego, goździkowego, imbirowego, z czarnego pieprzu

Do miski wlej oliwę z oliwek, olej kokosowy i wosk pszczeli. Wstaw ją do garnka z wodą tak jak być chciała rozpuścić czekoladę i poddaj kąpieli parowej aż do momentu rozpuszczenia olejów. Powstałą mieszaninę przecedź przez filtr do kawy. Pozwoli to na usunięcie zanieczyszczeń. Po odcedzeniu oleju dodaj 20 kropli każdego z olejków eterycznych. Czynność wykonaj energicznie ponieważ wosk będzie szybko twardnieć. Składniki wymieszaj i przelej do pojemnika z nakrętką. Gotowe!

Maść stosuj na bolące mięśnie. Rozgrzeją się one, a zapach olejków dodatkowo cię zrelaksuje.