Moncler – ekskluzywny Dom Mody tworzący przede wszystkim zimowe kurtki i akcesoria. Moncler jest synonimem luksusu: krawiectwa najdoskonalszego kunsztu i tworzenia produktów kompletnych: wykonanych z największą starannością i z najlepszych materiałów. Puchowe kurtki Moncler są obiektem pożądania niejednej osoby na świecie. Na czym polega fenomen zimowych kurtek Moncler?

Historia jednej kurtki

Pomysł na stworzenie kurtki puchowej zrodził się w głowie alpinisty Georga Finchera, który w 1922 podjął wyzwanie wspięcia się na najwyższy szczyt świata: Mount Everest. Wspinaczkę podjął ubrany w ciepłą kurtkę, która wewnątrz była wypchana naturalnym pierzem. Dopiero trzydzieści lat później, bo w 1952 roku we francuskiej wiosce Grenoble powstała firma Moncler, specjalizująca się wówczas w tworzeniu śpiworów, namiotów i kurtek przeciwdeszczowych. Kurtki puchowe, z których obecnie Moncler słynie, początkowo były produkowane dla pracowników firmy: fabryka znajdowała się w śnieżnych Alpach, więc mając na sobie ciepłe kurtki pracownicy chronili się przed siarczystym mrozem.

Kurtki Moncler

Kurtki Moncler

Dzięki odporności kurtek puchowych Moncler na nawet najniższe temperatury w latach 50. zainteresował się nimi słynny alpinista Lionel Terray. W 1954 roku Moncler zasponsorował wyprawę Terray’a – alpinista ubrany w puchową kurtkę z charakterystycznym znaczkiem Moncler zdobył szczyt K2. Od tego czasu kurtki Moncler towarzyszyły wielu alpinistom w ich ekstremalnych eskapadach: w 1964 roku Terray ubrany ponownie w kurtkę Moncler wyruszył na podbój wiecznych lodowców Alaski.

Fenomen kurtek Moncler

Od lat 80. XX wieku kurtki i płaszcze puchowe Moncler podbijały nie tylko górskie szczyty i narciarskie kurorty, a także miejskie ulice. Każdy projekt Domu Mody Moncler jest zarówno unikatowy, jak i zgodny z duchem marki. Kurtki Moncler występują w wielu kolorach – są zarówno ponadczasowe czarne i granatowe, jak i karmelowe, czerwone, błękitne i różowe – oraz wykończeniach: od klasycznego matu po spektakularny efekt lakierowania.  Na przełomie lat 80. i 90. dyrektor kreatywny marki unowocześnił klasyczny fason kurtki Moncler poprzez wzbogacenie ją o magnetyczne zatrzaski, futrzane kołnierze, ekskluzywną satynę oraz stworzył dwustronne i przez to dwukolorowe modele.

Główna linia Moncler jest najszersza: oprócz kurtek damskich i męskich tworzy także kolekcję ready-to-wear (spodnie, t-shirty, bluzy, buty oraz akcesoria: czapki, rękawiczki, szaliki, okulary). Projekty Moncler tworzone są zgodnie z obecnymi trendami przy zachowaniu wyjątkowego DNA marki. Moncler posiada również odrębną narciarską linię – Moncler Grenoble – nazwaną na cześć małej wioski na zboczu Alp w której powstała pierwsza fabryka Moncler. Ponadto marka posiada swoją kolekcję dziecięcą: Moncler Enfant specjalizującą się w kurtkach i kombinezonach dziecięcych (sprawdź tutaj).

Fenomen kurtek Moncler kryje się nie tylko w ich modnym fasonie, ale przede wszystkim w ich praktycznych właściwościach. Ekskluzywne kurtki puchowe Moncler są zarazem lekkie, jak i bardzo ciepłe – wszystko dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów w ich procesie produkcji. Kurtki Moncler są szyte z najwyższej jakości japońskiego nylonu o dużej gęstości splotu. Dzięki temu kurtki charakteryzują się niecodzienną lekkością – ważą niewiele więcej niż Twój ulubiony sweter! Kurtki puchowe Moncler są wodoodporne i odporne na wiatr oraz ekstremalnie niskie temperatury. Kurtki składają się z ponad 90% kaczego puchu i zaledwie 10% pierza, co jest gwarancją jej optymalnego wypełnienia. Im większy procent puchu w kurtce, tym jest ona lżejsza, cieplejsza i bardziej izoluje ciepło.

Oprócz ich wyjątkowych właściwości, kurtki Moncler są uosobieniem mody najwyższej jakości. Pokazy Moncler zawsze przyciągają zainteresowanie modowego świata: mediów, influencerów, gwiazd i kupców. Ponadto marka chętnie kolaboruje z niszowymi artystami i młodymi talentami, zarówno podczas tworzenia kolekcji, jak i kampanii marketingowych. Marka Moncler współpracuje z największymi Domami Mody: Simone Rocha, Palm Angels czy też głośna z tego roku współpraca z Valentino. Ponadczasowe projekty Moncler zostały wzbogacone o rdzeń drugiej marki tworząc nietypowe połączenia: Simone Rocha zestawiła czarne puchowe kurtki z eterycznymi i półprzezroczystymi sukienkami w gotyckim stylu; Palm Angels stworzyło odważną i kolorową kolekcję czerpiącą dużo ze streetwearu, a Valentino wniosło współpracę z Monclerem na wyższy poziom poprzez stworzenie nietuzinkowych płaszczy puchowych, w których zakochał się cały świat.

Dom Mody Moncler po dzień dzisiejszy jest synonimem luksusu. Po zakupy ekskluzywnych kurtek zimowych dla kobiet, mężczyzn i dzieci marki Moncler zapraszamy na stronę Moliera2.com. Dowiedz się więcej o marce Moncler na stronie fmcsgh.pl.

artykuł powstał we współpracy z Moliera2.com