Czytaj z Albikiem to edukacyjne książki skierowane do dzieci w różnym wieku. Na ich stronach zakodowane są setki informacji, piosenek i quizów, które można odtworzyć za pomocą mówiącego pióra Albik (pióro Albik ma wbudowany sensor optyczny, który odczytuje te komunikaty).

Czytaj z Albikiem właśnie zostało nominowane w plebiscycie Influencer’s Top 2020. Dziecko podczas interaktywnej lektury samodzielnie decyduje, które informacje będzie odtwarzało w pierwszej kolejności: podstawowe, rozszerzone, dźwięki, dialogi i piosenki czy quizy. Wystarczy, że dotknie piórem odpowiedniej ikony, a następnie z wybranych ilustracji, będzie mogło usłyszeć zakodowane komunikaty czytane przez zawodowych lektorów. Dźwięki do naszych książek są nagrywane w profesjonalnym studiu, dlatego są wyraźne i wyrabiają właściwe zwyczaje językowe u naszych dzieci.

Co ważne, jedno pióro, zakupione raz,  pasuje do wszystkich książek i puzzli z serii Czytaj z Albikiem. Dzięki darmowym aktualizacjom, oprogramowania będzie pasowało także do wszystkich nowości wydawniczych. Gdy ukaże się nowa książka, a zdecydujemy się na jej zakup, to wystarczy, że ze strony www.czytajzalbikiem.pl pobierzemy oprogramowanie, przekopiujemy je do pamięci pióra, a wszystko będzie działać. Rocznie wydajemy kilkanaście nowych tytułów dla różnych kategorii wiekowych dzieci. Jednak nie ukrywamy, że z naszych książek chętnie uczą się także dorośli.

 

Czytaj z Albikiem

Czytaj z Albikiem

 

Czytaj z Albikiem jest doskonałym wsparciem na każdym etapie edukacji. Najmłodsze dzieci Albik i jego książki nauczy liter, liczenia, opowie o zwyczajach zwierząt czy wtajemniczy w świat transportu i maszyn. Dzieci starsze skorzystają z systemu ucząc się mapy świata, poznając odkrycia paleontologów czy też ćwicząc język angielski.

Czytelnicy serii mają niepowtarzalną możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy. Na każdej stronie znajdują się quizy w różnych stopniach trudności. Po zapoznaniu się z treścią dzieci usłyszą pytania i zagadki, które sprawdzą ile zapamiętały. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi dzieci są chwalone, w przypadku, gdy udzielą złą odpowiedź, zachęcane są do kolejnej próby.

Mówiące pióro Albik jest urządzeniem elektronicznym, które ma 8 GB pamięci oraz funkcję odtwarzacza MP3. Pióro Albik można zakupić od razu w zestawie z jedną z wybranych książek lub oddzielnie.

Dotychczas ukazały się:

Mój pierwszy elementarz

Transport

Zwierzęta na wsi

Atlas świata

Świat zwierząt

Język angielski

Ciało człowieka

Puzzle Wszechświat

Dinozaury

Słownik języka angielskiego [ilustrowany]

Seria ZAWODY, w skład której wchodzą:

Śmieciarze

Strażacy

Weterynarze

Lekarze

Seria mini książeczek dla najmłodszych:

Moje codzienne czynności

Dzikie zwierzęta

Domowe zwierzęta

Transport

oraz

Puzzle Nasz las

artykuł we współpracy z Czytaj z Albikiem