Nawet niewielka zmiana wyglądu, stylu czy fryzury potrafi dodać nam nowej energii do działania. Nie zawsze jednak radykalna zmiana jest dobrym pomysłem. Jak odmienić wygląd w sposób łatwo odwracalny, ale jednak wyraźnie widoczny? Te warunki idealnie spełnia zmywalna farba do włosów. Chwilowe szaleństwo bez konsekwencji z pewnością poprawi nam nastrój, a po jednym lub kilku myciach zniknie i pozostawi miejsce na kolejne eksperymenty bezpieczne dla kondycji i koloru naszych włosów.

Chwilowa zmiana koloru włosów jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących szybkiej i natychmiastowo widocznej zmiany w swoim codziennym wyglądzie, ale bez ryzyka radykalnego cięcia lub farbowania włosów. A gdyby kolor włosów był tak łatwy do zmiany, jak codzienny strój i makijaż? Dzięki kosmetykom do koloryzacji L’Oréal Colorista to możliwe!

Zmywalna farba do włosów

Farbowanie włosów niegdyś przywodziło na myśl silny zapach amoniaku i płaskie, sztuczne, jednolite rezultaty kolorystyczne, wyraźnie pogarszające kondycję włosów. Na szczęście to już przeszłość. Nowoczesne preparaty do koloryzacji zapewniają trwały, półtrwały, jak i łatwo zmywalny efekt – zależnie od potrzeb i pomysłów na nową fryzurę. Łatwo dostępne w drogeriach farby i szampony koloryzujące pozwalają na bezpieczną dla włosów zabawę kolorami, nawet tymi najbardziej odważnymi. Czerwone włosy? Jeszcze kilka lat temu taki efekt można było otrzymać tylko rozjaśniając włosy o kilka tonów i traktując je trwałą, niszczącą pasma farbą. Dziś czerwień, turkus lub fiolet możemy otrzymać w kilka minut nawet na ciemnych włosach, nie niszcząc ich i mogąc wrócić do naturalnego koloru już po jednym myciu dzięki kosmetykom do tymczasowej koloryzacji z linii Colorista Hair Makeup.

Preparaty L’Oréal Paris Colorista Hair Make-up to niebrudzące skóry i ubrań pigmenty w przeznaczonym do wcierania w pasma włosów mają konsystencję żelową barwiącym włosy na wybrany kolor. Jeśli zależy nam na nieco trwalszym, ale wciąż zmywalnym rezultacie, idealnym produktem będzie Colorista Washout. Colorista Washout od L’Oréal Paris to preparat przeznaczony do półtrwałej koloryzacji włosów, pozwalający uzyskać modne, intensywne barwy, niemożliwe do uzyskania za pomocą zwykłych farb dostępnych w drogeriach.  Efekt farbowania utrzymuje się na włosach od jednego do dwóch tygodni. Zmywalna farba do włosów Colorista Washout pozwala na uzyskanie na włosach odcieni różu, fioletu, zieleni, błękitu, czerwieni lub koloru pomarańczowego.

Największą intensywność koloru uzyskamy na jasnych pasmach włosów – jeśli jesteś brunetką lub szatynką dla lepszego efektu koloryzacji najpierw rozjaśnij włosy preparatem Colorista Effects Bleach.

Bezpieczne trwałe lub półtrwałe farbowanie

Jeśli zdecydujemy się jednak na bardziej przemyślaną zmianę wyglądu i farbowanie włosów farbą permanentną lub utrzymującym się na włosach do miesiąca półtrwałym preparatem, warto zadbać o to, by koloryzacja została wykonana poprawnie, na odżywionych, przygotowanych do farbowania włosach o dobrej kondycji.

Preparaty do koloryzacji włosów różnią się między sobą składem i sposobem działania. Trwała farba do włosów dzięki zawartości amoniaku otwiera łuski włosowe, po czym wypłukuje naturalny barwnik – melaninę – z jego środka, zastępując ją farbą chemiczną. Proces ten znacząco narusza strukturę włosów. Do pierwszej koloryzacji warto wybrać farbę z niewielką zawartością amoniaku lub całkowicie go pozbawioną, zmywalną, jednak utrzymującą się na włosach do 28 myć, czyli najczęstszego terminu kolejnego farbowania odrostów. Bezpieczną koloryzację pielęgnacyjną bez amoniaku gwarantują produkty L’Oréal Paris Casting Creme Gloss – kremy koloryzujące o wysokiej jakości efektu farbowania i specjalnie opracowanej formule odżywiającej włosy.

Delikatna lub wręcz odwrotnie – radykalna zmiana koloru włosów może znacznie poprawić nasze samopoczucie w okresie jesiennego spadku nastroju. Warto raz na kilka tygodni odświeżyć kolor włosów, zmienić coś w codziennym wyglądzie. Ważne, by robić to z głową i za kilka dni nie żałować podjętych decyzji. Zmywalna farba do włosów pozwala na bezpieczne eksperymenty z wyglądem, gwarantujące zadowalający i niepogarszający kondycji włosów efekt.

artykuł we współpracy z marką Loreal