W wielu miejscach jak szpitale, salony kosmetyczne czy transport publiczny niezbędne jest dbanie o czystość.  Jednym z główny celów jest zwalczanie bakterii, które mogą wywołać niepożądane choroby. Profesjonalna dezynfekcja to dziś najlepszy sposób na oczyszczenie powierzchni zarówno publicznych jak i prywatnych.

Dezynfekcja to działanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów jak bakterie i wirusy, szczególnie tych mogących wywoływać choroby. Zdezynfekowanie materiału nie jest oczywiście równoznaczne z jego wyjałowieniem. To oznacza, że dezynfekcja usuwa drobnoustroje, ale nie zawsze usuwa ich formy przetrwalnikowe. Dezynfekcji poddaje się głównie przedmioty oraz powierzchnie, które mogły zostać skażone chorobotwórczymi mikroorganizmami jak bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Mogą to być powierzchnie zarówno w miejscach publicznych jak też w domu prywatnym. Jeśli chcemy mieć pewność, że miejsca, z których korzystamy są wolne od zarazków warto użyć profesjonalne środki dezynfekujące.

W konkursie Influencer’s Top nominowany został produkt Saiko Zid. Jest to skuteczny i bezpieczny alkoholowy preparat do szybkiej dezynfekcji każdej powierzchni i akcesoriów: medycznych, stomatologicznych, kosmetycznych, fryzjerskich. Swoje zastosowanie znajduje również w gabinetach masażu, centrach spa oraz klubach fitness.

Saiko Zid świetnie sprawdza się w dezynfekcji małych powierzchni, sprzętu medycznego: łóżek i foteli zabiegowych, aparatury medycznej, kosmetycznej i operacyjnej, oraz sprzętu rehabilitacyjnego jak również akcesoriów kosmetycznych i fryzjerskich. W gospodarstwie domowym można go wykorzystać do dezynfekcji powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością jak deski do krojenia, lodówka czy blaty kuchenne. Zaletą preparatu jest jego przyjemny, świeży zapach oraz to, że nie pozostawia smug i brzydkich zacieków.

Jak stosować preparat Saiko Zid?

Preparat należy stosować na wybraną powierzchnię (np.: ze stali, szkła, plastiku, gumy) i spryskać z odległości ok. 30 cm pozostawiając do wyschnięcia lub przetrzeć – preparat nie pozostawia smug i zacieków.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Saiko-Med.