Jest jak jest lecz zamiast skupiać się na tym czego nie możemy swoją uwagę zwróć na królującą w Internecie chyba na całym świecie dalgona Coffee. Nazwa kawy, a może bardziej kawowego deseru, pochodzi od koreańskiego cukierka toffi. Co je łączy? Kolor, kawa i cukierek są w kolorze brązowego cukru i wyglądają jak chmurki. Dalgona Coffee jest prosta do wykonania, zawiera tylko trzy składniki, które najprawdopodobniej masz w domu. Kawa jest bardzo fotogeniczna, istotny argument dla osób dbających o wygląd swoich social mediów 😉

Jeśli w mediach społecznościowych pojawił się przepyszny, zachwycający wizualnie, nieprzyzwoicie puszysty napój kawowy, możesz podziękować południowokoreańskim vlogerom żywności, którzy wprowadzili trend latte DIY w ramach własnej niedawnej kwarantanny. Nazwana na cześć koreańskiego cukierka toffi – ponieważ oba są w kolorze brązowego cukru i zachwycają swoją chmurną prezentacją – kawa dalgona jest tutaj, aby wypełnić lukrowaną kawę w twoim kwarantannie. Jest prosta do wykonania, zawiera tylko składniki, które już masz w domu i jest bardzo, bardzo fotogeniczna. Innymi słowy, jest przeciwieństwem startera na zakwasie.

Potrzebujesz do zrobienia kawy Dalgona (jedna porcja):

  • kawa rozpuszczalna 2 łyżeczki
  • cukier 2 łyżeczki
  • mleko krowie lub mleko roślinne ½ szklanki
  • gorąca woda 2 łyżeczki
  • mikser ręczny (lub trzepaczka lub łyżka, ale patrz uwagi poniżej)

Najpierw odmierz równe ilości kawy rozpuszczalnej, cukru i gorącej wody. Następnie wlej składniki do miski. Woda musi być gorąca lub wrząca, aby kawa i cukier się rozpuściły. Jeśli użyjesz standardowego miksera kawę przygotujesz w trzy minuty. W tym przepisie cukru potrzebujesz, aby uzyskać efekt kremowego kremu. Kawę rozpuszczalną można wymieszać z cynamonem, tak aby wyszły 2 łyżeczki. Napełnij szklankę lodem, wlej mleko i delikatnie przełóż piankową kawą. Przed wypiciem możesz kawę nagrywać, fotografować i pokazywać całemu światu. Gdy uwiecznisz już swoje działo, wymieszaj i wypij. A może pokusisz się i zamiast kawy rozpuszczalnej użyjesz matcha? Koniecznie daj znać.

Przeczytaj też jak zrobić samemu maseczkę:)