Wieczór w domu wcale nie musi być nudny. Warto zdecydować się na obejrzenie ciekawego, wciągającego filmu, przygotowanie zdrowych przekąsek i herbaty lub lampki wina. Wystarczy tylko zasiąść przed telewizorem i wybrać jedną z naszych propozycji.

„Prestiż” – jeden z najlepszych filmów o magii

Film „Prestiż” to produkcja – w której główne role grają Hugh Jackman, Michael Caine i Scarlett O’Hara. Akcja rozpoczyna się w Londynie, pod koniec XIX wieku, gdy Robert i Alfred razem biorą udział w pokazach iluzjonistów. Wykonują oni trudne i skomplikowane popisy, jednak pewnego dnia dochodzi do tragedii i żona Roberta ginie w trakcie jednego z pokazów. Mężczyzna o wszystko oskarża Alfreda i odtąd między mężczyznami rozpoczyna się niebezpieczna rywalizacja. Produkcja na pierwszy rzut oka może wydawać się błahym filmem o pokazach iluzjonistów, jednak w rzeczywistości pokazuje niesamowitą magię oraz szalone sposoby osiągania swoich celów. Film został stworzony przez Christophera Nolana, odpowiedzialnego także m.in. za „Incepcję”. „Prestiż” jest wciągający i pełen zwrotów akcji. Dopiero pod koniec z różnych elementów układanki powstaje gotowe dzieło. Więcej na temat ciekawych filmów można znaleźć na stronie: https://hbogo.pl.

„Podejrzani”, czyli wciągająca komedia kryminalna

Film „Podejrzani” rozpoczyna się w momencie, gdy w porcie w Los Angeles dochodzi do eksplozji, która niszczy statek i zabija 27 osób, w tym czterech przestępców. Z życiem uchodzi tylko drobny oszust Verbal Kint (w tej roli niesamowity Kevin Spacey). Mężczyzna jest przez wiele godzin przesłuchiwany przez nieustępliwego policjanta, który stara się dowiedzieć, w jaki sposób doszło do tragedii. Produkcja stanowi jeden z najbardziej zaskakujących filmów. Zdecydowanym atutem tego obrazu jest intryga, która robi niesamowite wrażenie. „Podejrzani” przedstawiają historię kryminalną, pokazując przy okazji różne dodatkowe wątki. 

„American Beauty” – ciekawy i zaskakujący film

„American Beauty” to kolejny film z Kevinem Spacey w roli głównej, który tym razem wcielił się w Lestera Buchanana. Mężczyzna wiedzie nudne i spokojne życie z żoną, która go zdradza, i z córką, która jest w okresie nastoletniego buntu. Pewnego dnia Lester zostaje zwolniony z pracy, jednak udaje mu się zdobyć dużą odprawę. Mężczyzna poznaje też koleżankę swojej córki, piękną nastolatkę, którą jest zauroczony. „American Beauty” to produkcja przedstawiająca kryzys wieku średniego z zupełnie nowej perspektywy, a ogromną zaletą filmu są dodatkowe wątki i zaskakujące zakończenie. Przez wielu krytyków film został okrzyknięty arcydziełem, a Kevin Spacey za swoją wspaniałą kreację został wyróżniony Oscarem. Produkcja pokazuje zwykłego mężczyznę w wieku średnim i amerykańską rodzinę, a jednocześnie uwidacznia różne szkodliwe stereotypy, które mogą doprowadzić do tragedii.