W plebiscycie Influencer’s Top mamy mocne foodowe jury, które już niedługo będzie testowało produkty od marki Animak Kopcza. To firma z 25 letniem doświadczeniem. Nominowanym produktem jest Pasta Si – makaron wyrabiany w 100 % w mąki durum oraz z 4 Jajkami. 

Produkcja marki Animak Kopcza jest bardzo zbliżona do domowego wyrobu. Makaron jest wyrabiany metodą  „lento lavorazione” czyli wolny proces produkcji w niskiej temperaturze. Takich produkcji jest  jedynie 5% w całej produkcji światowej makaronu. Metoda jest wyjątkowa jak na ten czas , bo tu liczy się jakość a nie ilość. Jest to metoda mniej wydajna, ale za to najbardziej zbliżona do wyrobu domowego.

Makarony Animak Kopcza to „pasta sfoglia” czyli makarony wałkowane , ale oryginalnie, a nie tylko z opisu .

W skrócie można opisać , że makaron jest cięty z płata makaronu czyli tak jak to robi każda włoska Mamma, czy Babcia Antosia. Większość makaronów płaskich nie jest wycinana z płata ciasta tylko wyciskana z maszyn pod ciśnieniem. Następnie przechodzi przez matryce, która nadaje mu kształt np. tagaliatelle , papardelle. To jest właśnie kluczowe!

Dzięki tej metodzie produkcji  makaron jest matowy, nie jest gładki. Inne popularne makarony są jakby szkliste, bardzo gładkie, bo tak działa na nie ciśnienie, które niszczy strukturę ciasta i je wygładza.  To właśnie dlatego z makaronu Animak sos nie spływa na dno talerza, „przyczepia” się do makaronu i na nim zostaje. Ten makaron jest też delikatniejszy, lepiej przyjmuje smaki z sosu

Animak Kopcza kocha dobre makarony, kocha jedzenie;) Od 35 lat zajmuje się również gastronomią. W Legnicy marka posiada restauracje z hotelem „Rezydencja” z przepięknym parkiem zamieszkałym przez zaprzyjaźnione wiewiórki i jeże, włoską „Don Giovanni” gdzie pieczona jest pizza rzymska w piecu opalanym drewnem. Tutaj wyrabiane są również wyrabiamy przepyszne lody. Po polsku odbywa się gotowanie w „Tradycji”, której specjalizacją jest gęsina. W „Śliwki Oliwki” każdego dnia przygotowywane są pyszne lunche, a w Sali „Kryształowej” organizowane piękne bale i wyjątkowe uroczystości.

artykuł we współpracy z marką Animak Kopcza