Pożegnanie z latem jest trudne, dopóki nie przypomnimy sobie o urokach innych pór roku. Długie trencze, botki na obcasie, wyraziste szminki – to klasyki, które niezmiennie królują na miejskich ulicach, inaczej: kwintesencja kobiecości zarezerwowana dla sezonu jesiennego. Chociaż pewne elementy kobiecej garderoby utarły się jako kultowe, moda nigdy nie zatrzymuje się w miejscu. Trendy przybierają coraz to nowe postacie, a ich narodziny możemy zaobserwować chociażby na pokazach otwierających kolejne sezony.

Dziś pod lupę bierzemy (stylowe torebki), które pojawiły się na tegorocznych premierach kolekcji topowych marek. Sami zobaczcie! To będzie się nosić!

Kufry i kuferki

Torby, które wyglądem przypominają pudełka. W tym sezonie występują najczęściej na dwóch paskach – krótszym, by chwycić go w rękę i przemierzać z nią miasto, dłuższy, by w razie potrzeby wygodnie zawiesić torbę na ramię. Na wybiegach m.in. u MiuMiu i Elisabetty Franchi.

Prostokąty, trapezy… Kuferki kojarzą nam się z kanciastymi kształtami, ale nie jest to żadna reguła: przykładowo, marki proponują nieusztywniane torby, które odchodzą od koncepcji zwykłego kuferka, a zbliżają się do worka zamykanego na ściągacz (jak wyżej u Coccinelle). Dowolność, po raz kolejny. A co z ozdobami? Proste akcesoria są uniwersalne i pasują do każdej stylizacji, ale w tym roku projektanci na tym nie przystali. Łańcuchy, złocone zapięcia, wymyślne wzory i hafty są jak najbardziej mile widziane.

Metalowy chwyt


Łańcuchy, na zastępstwie skórzanych pasków, świetnie skomponują się z biżuterią i eleganckimi marynarkami. W asortymencie sklepów znajdziecie zarówno modele z cienkimi pętelkami oraz te z potężniejszymi mocowaniami, jak wyżej (torebka od Pinko) Chociaż odwieczna wojna pomiędzy złotem a srebrem nigdy się nie skończy, w tym sezonie złoto jest zdecydowanie na prowadzeniu.

Frędzle i plecionki

Odkąd poduszkowe torby Bottegi Venety podbiły serca influencerek, plecionki nie schodzą ze światła reflektorów. Pikowania również wracają do łask. Idąc za falą, fjrma Bottega poszła o krok dalej, a intrygujące rezultaty widać na materiałach promujących ich najnowsze projekty. Frendzle do ziemi i ciasna, kraciasta plecionka to tylko jedna z propozycji.

A za tropem Bottegi udał się również Michael Korsl, tworząc pikowanie w nowym wymiarze:

XXL

Duże rozmiary też są trendy! Każda z nas zna to uczucie, kiedy rzeczy nie mieszczą się do torebki, a w szafie brakuje większego modelu, który pasowałaby do wybranej stylizacji. W tym sezonie duże i pojemne shopperki są na topie, nie tylko na zakupy.

Kopertówki

Podążanie za modą niekiedy wymaga poświęceń. Kopertówki nie kojarzą się najwygodniejszym typem torby, bo stale zajmują jedną rękę i utrudniają swobodę ruchu. Mimo to, kobiety chętnie je wybierają. Poza tym, kto powiedział, że kopertówki nie mogą mieć paska?

Takie modele dodadzą szyku i elegancji każdemu outfitowi, chociażby w połączeniu ze zwykłymi, jasnymi jeansami. A fason? W tym roku zdecydowanie królują te przypominające powiększone portmonetki, znane każdemu z dziecięcych lat. Historia lubi zataczać koło.