Markę Monnarita stworzyły dwie siostry z zamiłowania do podróży i odkrywania pięknych i naturalnych ręcznie robionych produktów. Jedna z sióstr, mieszka na Bali, gdzie na miejscu inspiruje się kulturą Indonezji oraz kontroluje i monitoruje cały proces powstawania mebli i innych produktów, które znajdują się w ich ofercie. Natomiast druga mieszka w Polsce i zajmuje się całą organizacją sprzedaży w Polsce i Europie.

Monnarita zdecydowanie obrała kierunek proekologiczny.

Monnarita konsekwentnie wybiera produkty tylko naturalnego pochodzenia jak rattan, bambus, bawełna, hiacynt wodny, trawy egzotyczne, a większość z nich wykonywana jest ręcznie, dzięki czemu wspiera lokalny biznes rzemieślniczy.

Główny surowiec jaki wykorzystuje marka to rattan i bambus, które znakomicie wpisują się w eko politykę Monnarity, ponieważ rosną w zaskakująco szybkim tempie. Szybkość z jaką rośnie rattan i bambus pozwala ścinać je znacznie częściej niż drzewa, które potrzebują na to dekad. Ma to wpływ na naturalny ekosystem i zmniejszoną wycinkę drzew. Meble z rattanu są bardzo wytrzymałe, a za razem bardzo lekkie, co sprawia ich łatwe użytkowanie

Styl marki mocno nawiązuje do stylu BOHO, który w ostatnim czasie jest bardzo modny i stał się popularny w polskich wnętrzach. Marka kieruje swoją ofertę do każdego, dla kogo dbanie o środowisko nie jest obojętne, a jednocześnie pragnie obcować z naturą i stworzyć niepowtarzalny klimat w swoich wnętrzach, tarasie czy ogrodzie.

Monnarita mocno promuje plecione meble, które w najnowszych trendach mają i będą miały zastosowanie całoroczne. Ponieważ rattan dawno przestał być domeną mebli ogrodowych i coraz częściej wykorzystywany jest do aranżacji domowych wnętrz. Dodatkowym jego atutem jest to, że doskonale komponuje się z każdym wystrojem.

Fotel Rattanowy Zorba, nominowany w plebiscycie Top Influencer’s 2020, wykonany został ręcznie z naturalnej rafii, która oparta jest na solidnej rattanowej konstrukcji. Fotel jest zainspirowany modelem fotelem Jana Bocana z ambasady Czech w Sztokholmie z 1972 r. Był on jednym z 60 wyprodukowanych foteli w tamtym czasie.

Fotel Rattanowy Zorba wpisuje się w styl BOHO i niewątpliwie wnosi powiew świeżości i poczucie bliskości z naturą. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i chcących pozbyć się z mieszkania topornych i nudnych mebli.

W ofercie Monnarita, w linii Zorba dostępne są również sofa i stolik.

Wysoka jakość wykonania powinna zadowolić nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Artykuł powstał we współpracy z marką Monnarita.