Himalaya – firma, której kosmetyki na pewno widzieliście już na półkach drogeryjnych. Zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku, głównie ze względu na wykorzystywanie składników ajurwedyjskich, czyli między innymi ziół, owoców i minerałów. Ajurweda to tradycyjna, naturalna  medycyna indyjska, a korzenie metod leczniczych, według historii, sięgają pięciu tysięcy lat wstecz. To sztuka zachowania równowagi w organiźmie, którą na codzień niszcymy złymi nawykami. W plebiscycie Influencer’s Top 2021 wyróżniliśmy trzy produkty Himalayi, które w zgodzie z harmonią ciała efektywnie leczą i pielęgnują jamę ustną. Poznajcie je!

Pasta Complete Care Himalaya

Complete Care to ziołowa pasta do zębów stworzona na bazie korzenia drzewa arkanowego, granatu i miodły indyjskiej. Kombinacja wyselekcjonowanych składników działa wzmacniająco i  antybakteryjnie. Zapobiega obrzękom i krwawieniom dziąseł – to dobry wybór dla osób, które na codzień borykają się z nadwrażliwością jamy ustnej. Pasta zapewnia dwunastogodzinną ochronę przed drobnoustrojami, a oprócz tego daje długotrwałe uczucie świeżego oddechu. Istotną informacją, którą przeczytacie na większości etykiet kosmetyków Himalayi, jest to, że produkt jest w 100% wegański i nietestowany na zwierzętach.

Himalaya w Influencer's Top 2021

Linia Mint Fresh

Najważniejszym zastosowaniem produktów Mint Fresh jest utrzymanie świeżego oddechu  nawet w najbardziej problematycznych przypadkach i skuteczne oczyszczenie jamy ustnej. Krok pierwszy: pasta! W składzie pasty pojawia się m.in. wyciąg z rośliny Miswak, działający niezawodnie w usuwaniu przebarwień. W połączeniu z koprem indyjskim, nutą mięty i ekstraktem z goździków daje niezłomny zestaw dopingujący komfort i zdrowie zębów. Oprócz tego działa przeciwpróchniczo. Pasta jest dostępna w dwóch wariantach – zwykłym i żelowym. Oba nie zawierają fluorów i parabenów.Po myciu zębów efekt świeżości pogłębi płyn do płukania jamy ustnej Himalaya Mint Fresh. Zawiera dwa kluczowe składniki: olej z kopru włoskiego i miętę. Olej jest silnym środkiem ściągającym, który napia dziąsła. Terpentyny z wyciągu działają przeciwbakteryjnie. Natomiast mięta doskonale chłodzi i uśmierza ból. Produkt jest delikatny, nie zawiera alkoholu, a co za tym idzie – nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia pieczenia w buzi. Zabija 99,9% niechcianych bakterii. Po płukaniu  formuła pozostawia długotrwałe uczucie orzeźwienia. Oddech jest świeży, co, jak doskonale wiemy, w ciągu dnia potrafi dodać dużo pewności siebie.

artykuł we współpracy z Himalya Polska