Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania na trzech poziomach zaawansowania czytelniczego – podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników. Miło nam poinformować, że zostało nominowane do Influencer’s Top 2021.

W marcu br. w serii Czytam sobie  premierę miało 5 nowych książek. Do księgarń trafiła jedna pozycja w ramach cyklu Eko oraz cztery książki w głównej serii. Tradycyjnie są to historie autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci, a także często debiutujących w tej roli poczytnych pisarzy dla dorosłych. Jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

DLA KAŻDEGO COŚ CIEKAWEGO

Dzieci to prawdziwi czytelnicy, którzy korzystają ze swojego prawa do własnego gustu i wyboru tematyki książek, chcą zaspakajać swoją naturalną ciekawość. Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści.

qrf

W ramach cyklu Eko:

  • Wielki bal (poziom 2) Joanny Jagiełło z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Ciekawa opowieść promująca rozsądne podejście do zakupów, która uwrażliwia na problemy współczesnego świata.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu głównym Czytam sobie premierę mają także:

  • Pudel na dyskotece (poziom 1) książka o wolności w wyrażaniu swojej osobowości, różnorodności i rozwiązywaniu konfliktów. W kilkunastu zdaniach udało się Sylwii Chutnik poruszyć wiele tematów, które mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi. Dynamiczne ilustracje to dzieło Magdy Kozieł-Nowak.
  • Chrapka na apkę (poziom 1) pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.
  • Letni koncert (poziom 2) lektura dzięki której mali czytelnicy i czytelniczki poznają wiele gatunków owadów i roślin, a także różne instrumenty muzyczne. Wyjątkowy koncert opisała Karolina Grabarczyk. Ilustracje to dzieło Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.
  • Lola i ptaki (poziom 3) nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek.
Haprer Kids

CZYTAM SOBIE. CZYTAĆ BĘDĘ ZAWSZE

Czytam sobie to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Dziś w istotny sposób cykl Czytam sobie wyróżnia bogactwo tematyki i różnorodność. W obrębie tej samej serii można znaleźć książki dla pasjonatów astronomii, przyrody, historii, miłośników gotowania, wiernych fanów postaci z popularnych filmów, tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne, tych co kochają zwierzęta, dla których ekologia jest ważna i wiele, wiele innych. Autorzy traktują małych czytelników poważnie: książki popularnonaukowe dostarczają rzetelnej, aktualnej wiedzy, powieści intrygują, kryminały nie dają się odłożyć, a według przepisów kulinarnych naprawdę można gotować.

Na rynku jest ponad 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem  pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Więcej informacji o książkach z serii Czytam sobie na:

https://www.instagram.com/harperkids_polska/

Książki dostępne w sprzedaży tutaj.

artykuł powstał we współpracy z Harper Kids Polska