Sezon aktywności kleszczy trwa od wiosny do późnej jesieni. Te niewielkich rozmiarów pajęczaki przenoszą groźne dla zdrowia ludzi i zwierząt choroby, w tym boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu i  babeszjozę. Na atak pasożytów jesteśmy narażeni nie tylko w lesie, ale także, z uwagi na wzrost ich liczebności także w parku i ogrodzie obok domu. W tegorocznej edycji Influencer’s Top 2021 nominowany jest Kick the Tick® Expert Pogotowie Kleszczowe.

Co zrobić gdy zaatakuje nas kleszcz? Pogotowie? Tak, ale pogotowie kleszczowe!

Wielu z nas obawia się samodzielnego usuwania kleszczy u siebie, dziecka czy zwierzaka, co skłania do szukania pomocy medycznej. Nawet udając się na pogotowie, nie mamy gwarancji że zostaniemy szybko przyjęci, a czas odgrywa tu kluczową rolę.

Często decydujące są pierwsze godziny, a ryzyko zakażenia boreliozą drastycznie wzrasta po 24 godzinach od momentu wkłucia się kleszcza.

Nieumiejętne i zbyt późne usunięcie pasożyta może mieć niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest podręczne pogotowie kleszczowe –  czyli zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy Kick the Tick® Expert Pogotowie Kleszczowe.

3 proste kroki, 10 sekund i po kleszczu!

Krok 1 – Zamrażanie

W skład zestawu wchodzi aplikator do zamrażania kleszcza, który dodatkowo tworzy na ciele pasożyta powłokę zapobiegającą jego uszkodzeniu podczas zabiegu.

Zamrożenie powoduje natychmiastowe zatrzymanie wydzielania przez kleszcza zakaźnej śliny i minimalizuje ryzyko zakażenia. Spray działa pod każdym kątem i umożliwia precyzyjną aplikację.

Krok 2 – Usunięcie kleszcza ze skóry

Dołączony do zestawu przyrząd, posiada 2 końcówki dostosowane do różnych rozmiarów kleszczy – Przy jego pomocy, zamrożonego uprzednio pasożyta w łatwy i szybki sposób usuniesz ze skóry.

Krok 3 – Dezynfekcja

Pamiętaj o zdezynfekowaniu miejsca po usunięciu kleszcza.

Pogotowie kleszczowe w Twojej apteczce

Zestaw Kick the Tick® Pogotowie Kleszczowe może być stosowany zarówno u dzieci już od 3-go roku życia, jak również u zwierząt. Jest bardzo wydajny, przy jego pomocy usuniesz ok 40 kleszczy.

Co najważniejsze, przy pomocy tego zestawu samodzielnie w szybki i bezpieczny sposób pozbędziesz się kleszczy i ograniczysz ryzyko zakażenia przenoszonymi przez nie chorobami.

Więcej o usuwaniu kleszczy na stronie www.pogotowiekleszczowe.pl