Czy tłuszcz może spalać tkankę tłuszczową? Owszem! Do plebiscytu Influencer’s Top 2021 nominowaliśmy Olej MCT od fitME!, czyli idealne rozwiązanie dla tych, którzy na codziennie dbają o zdrowy tryb życia i starają się wprowadzić do swojej diety jak najwięcej naturalnych produktów. Olej wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, przez co cieszy się popularnością również wśród sportowców i regularnie ćwiczących osób. Jest ekstrahowany i izolowany z oleju kokosowego, by zapewnić maksymalną moc właściwości wiązania MCT.

Czym jest MCT ?

MCT to nic innego, jak skrót od Medium-Chain Triglycerdies, czyli tłuszczów średniołańcuchowych. Ich zadaniem jest wspomaganie wytwarzania ketonów w organizmie człowieka. Ketony odpowiadają za powstawanie energii nadającej tempa organizmowi i (co odróżnia je od węglowodanów) nie są składnikami odkładającymi się w tkance tłuszczowej.

FitME! Wykorzystuje tę właściwość: 500ml oleju kokosowego składa się z kwasu kaprylowego C8 i kwasu kapronowego C10, których połączenie przyczynia się do wzrostu odporności organizmu, oraz poprawy pamięci i koncentracji. Wiązania MCT trafiają do wątroby bez wcześniejszego odbycia procesu trawiennego, dzięki czemu w krótkim czasie po spożyciu są w stanie szybko dodać energii na cały dzień. Oprócz tego, olej stabilizuje poziom glukozy we krwi, chroni przed utratą masy mięśniowej, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego i posiada właściwości antybakteryjne.

Z czym to się je?

Olej MCT fitME! można wykorzystać w niejednym posiłku. Jest aksamitny, a jego ledwie wyczuwalny smak wkomponuje się w zarówno słodkie dania jak i te podane na słono czy ostro. Może być składnikiem sosu do sałatek, ciasta na naleśniki, polewy do owsianki…

Może być  także dodatkiem do porannej kawy, jako zagęszczająca nutka kokosowa i zamiennik tłustego mleka. Olej wykorzystuje się również jako składnik do koktajli proteinowych i owocowych. Szeroka gama możliwości pozwala na regularność w stosowaniu i dostęp do korzyści, które niesie za sobą produkt fitME! Olej najlepiej spożywać rano, dla zwiększenia energii na resztę dnia. Olej MCT fitME! doskonale wpisze się także jako doping podczas treningów fizycznych i momentów, które wymagają od nas dużej koncentracji.