Po raz kolejny Harper Collins jest nominowany w Influencer’s Top 2021. Poznajcie nominowane produkty.

W Dolinie Muminków zabawa nigdy się nie kończy!

Na morzu, na stoku, na scenie, na niebie, wszędzie tam Muminki czekają na ciebie!

Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem

– łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa!

Ta piękna i wtrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

Cocomelon – ulubieniec najmłodszych zaprasza do czytania!

Dlaczego jedzenie warzyw jest taką ważną sprawą? Czy pomagają grać w piłkę? Co to są magiczne słowa i co potrafią zmienić? Jak sprawić, by inni się uśmiechali? Jak przygotować się na pierwszy dzień w przedszkolu? Jak nawiązać pierwsze przyjaźnie?

Opowieść bohatera internetowego fenomenu Cocomelon jest znakomitym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem o początkach w przedszkolu, jedzeniu warzyw czy grzecznym wysławianiu się. Przyjazny bohater, znany dzieciom z popularnych filmów internetowych zachęci do poznawania nowych słów, zachowań i oswoi z nowymi sytuacjami.

Odporna na dziecięce eksperymenty kartonowa książeczka jest idealna do wspólnego wielokrotnego czytania.

Zalety serii:

– fenomen z Youtube w formacie książkowym

– szejpowane boardbooki stworzone przez specjalistę nauczania przedszkolnego

– ważna dla rodziców tematyka: jedzenie warzyw, pierwszy dzień w przedszkolu, poznawanie nowych przyjaciół, elementarna kultura

– ilustracje na podstawie epizodów serialu internetowego

– konsultowane i opiniowane przez pedagoga

Książki Minecraft

Najlepiej sprzedająca się gra w historii. Choć powstała 12 lat temu, już okrzyknięto ją najważniejszą grą XXI wieku. W 2014 roku badacze z Instytutu Badań Edukacyjnych sprawdzili, co łączy dzieci, które właśnie przy Minecrafcie najchętniej spędzają czas. Uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, prawdopodobnie sięgną też po flagową grę studia Mojang.

Stwierdzono też korelację pomiędzy wyższą niż przeciętna inteligencją i zamiłowaniem do spędzania czasu w świecie zbudowanym z sześcianów. Dla wielu dzieci Minecraft to wstęp do nauki programowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy i nieszablonowego myślenia. Ale nie tylko, książki Minecraft zachęcają do czytania. Fascynujące przygody bohaterów w serii Kroniki Stonesword, wskazówki zebrane w podręcznikach od samych ekspertów ze studia Mojang, zaskakujące budowle w książce Niesamowite bazy przekonają do nauki czytania i zmotywują do połykania kolejnych stron nawet najbardziej opornych czytelników.

Wszystkie tytuły są przygotowane we współpracy z producentami gry Minecraft i jako jedyne oficjalne tytuły na rynku mogą pochwalić się rekomendacją MOJANG – produkt oficjalny.

Już niedługo na rynku pojawią się długo wyczekiwane nowe wydania Podręczników Minecraft – Podręcznik kreatywności, Podręcznik wojownika oraz Minecraft. Nowa Blokopedia.

Ilustrowana Blokopedia Minecraft to zupełnie nowe wydanie bestsellerowej encyklopedii w spektakularnej formie i pięknej oprawie.

Prawdziwa skarbnica wiedzy, która na ponad 300 stronach przedstawia usystematyzowaną wiedzę o blokach Minecrafta. Zawiera wskazówki przydatne zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy, dlatego jest idealnym prezentem dla wszystkich fanów Minecrafta.

Minecraft. Podręcznik kreatywności

Premiera 13.10.2021

Puść wodze fantazji i włącz twórcze myślenie dzięki Podręcznikowi kreatywności Minecrafta – jedynej książki, której potrzebujesz, aby nadać nowy wymiar swoim zdolnościom!

Minecraft. Podręcznik wojownika

Premiera 13.10.2021

Przywdziej swój pancerz, dobądź miecza i rzuć się w wir… zupełnie nowego Podręcznika wojownika Minecrafta – jedynej książki, której potrzebujesz, aby posiąść biegłość w walce w swojej ulubionej grze.

Bajki dla dzieci XXI wieku

Dawno dawno temu dzieci spokojnie i cicho słuchały bajek… dziś potrzebują czegoś więcej! Pragną  bawić się razem z bohaterami, tańczyć, mruczeć i śpiewać. A jednocześnie uwielbiają spędzać czas z rodzicami przy lekturze, wtulone i bezpiecznie zaopiekowane.

Dlatego właśnie powstały zupełnie nowe bajki dźwiękowe z klasycznymi historiami o Aladynie, Czerwonym Kapturku czy Kocie w butach. Dzięki nowej technologii książka pozostaje książką z cienkimi stronami ale kryje w sobie bogactwo dźwięków. To nie tylko proste odgłosy ale całe instrumentalne wstawki nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów, oddające charakter poszczególnych scen.

Bajki zostały przygotowane z troską nie tylko o sferę dźwiękową ale tez wizualną a klasyczne teksty przetłumaczyli znani polscy pisarze, m.in.: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak. To prawdziwa multisensoryczna zabawa, która angażuje wzrok, słuch, dotyk.

Bajki opowiedziana słowem, obrazem i dźwiekiem dla dzieci, które oczekują więcej.

artykuł we współpracy z Harper Collins