FE-LIP®, dzięki technologii liposomalnej LIPOSHELLÆ zapewnia wchłanianie żelaza dwiema niezależnymi drogami, co pozwala znamiennie poprawić jego wchłanianie i zwiększa skuteczność preparatu. FE-LIP® 20 mg to trafny wybór dla osób dorosłych, a dla dzieci i młodzieży polecamy FE-LIP® liposomalne żelazo 7 mg. Produkt otrzymuje nominację Influencer’s Top 2021.

Czym jeszcze liposomalne żelazo różni się od tradycyjnego? Przeczytajcie, aby się dowiedzieć.

Żelazo jest niezbędnym mikroelementem i pełni wiele istotnych funkcji w organizmie m.in.:

 • przyczynia się do prawidłowego transportu tlenu w organizmie – pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny,
 • wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,
 • wykazuje pozytywny wpływ na układ nerwowy, kondycję fizyczną i intelektualną człowieka,
 • przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji poznawczych, także u dzieci.

Nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować żelaza, zatem powinniśmy dostarczać mu odpowiednią jego ilość za pomocą codziennej, zbilansowanej diety, a w razie konieczności racjonalnie suplementować.

Żelazo należy do mikroelementów o bardzo słabym wchłanianiu – średnio wchłania się ok. 10% dostarczanego
w diecie żelaza. Żelazo dostarczane w formie pożywienia  dzielimy na dwa rodzaje:

 • hemowe, czyli pochodzenia zwierzęcego, głównie zawarte w jajach, mięsie i rybach, 
 • niehemowe, czyli pochodzenia roślinnego, zawarte m.in. w nasionach roślin strączkowych, warzywach liściastych.

Żelazo hemowe łatwiej się wchłania niż żelazo niehemowe. W zrównoważonej diecie człowiek powinien spożywać 10-15 mg żelaza w postaci hemowej i niehemowej, z czego średnio wchłaniasię do krwi około 10%. Żelazo hemowe wchłania się prawie w 22%, a niehemowe w 2–5%.1,2

Kto może potrzebować żelaza?

 • Niemowlęta, małe dzieci i młodzież
 • Kobiety w okresie okołomenstruacyjnym
 • Kobiety w ciąży
 • Wegetarianie, weganie
 • Osoby intensywnie trenujące

Więcej informacji na: https://www.liposhell.pl/witaminy/zelazo/

Co odróżnia preparat FE-LIPÆod żelaza w tradycyjnej formie?

DODATKOWA DROGA WCHŁANIANIA – WYSOKA SKUTECZNOŚĆ

FE-LIP ® liposomalne żelazo  to preparat w opatentowanej technologii LIPOSHELL® – patent międzynarodowy. 

Preparat FE-LIP® zawiera:

 • żelazo wolne (niezamknięte w liposomach) – podobnie, jak inne preparaty w formie tradycyjnej,
 • żelazo zamknięte w liposomach.

To pozwala na wchłanianie żelaza z FE-LIP®  dwiema niezależnymi drogami transportu:

 • do układu krwionośnego – ten mechanizm wchłaniania wykorzystywany jest w przypadku innych, dostępnych na rynku tradycyjnych preparatów żelaza,
 • do układu limfatycznego – ten mechanizm wchłaniania żelaza jest możliwy tylko w przypadku preparatów liposomalnych (np. FE-LIP®).

Wykorzystanie obu dróg wchłaniania żelaza w preparacie FE-LIP® pozwala znamiennie poprawić jego wchłanianie i zwiększa jego skuteczność.

Stosowanie FE-LIP® zapewnia również mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych (typowych dla tradycyjnych preparatów żelaza), m.in. takich, jak: metaliczny posmak w ustach, nudności, wymioty, bóle brzucha i zaparcia, gdyż zamknięcie żelaza w liposomach w preparacie FE-LIP® ® nie powoduje nadmiernego przerostu bakterii odpowiedzialnych za ich występowanie.

Produkty FE-LIPÆ  20mg i FE-LIP® 7 mg  to preparaty bez cukrów, bez GMO, bezglutenowe, odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Aby kupić produkty FE-LIPÆ odwiedź nasz sklep internetowy  https://sklep.liposhell.pl/

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na http://www.liposhell.pl/produkty/felip/  

1. Artym J. „ Udział laktoferryny w gospodarce żelazem w organizmie. Cześć I. Wpływ laktoferryny na wchłanianie, transport i magazynowanie żelaza.” Postepy Hig Med Dosw. (online), 2008; 62: 599-611.

2. Lieu P.T. et al. “The roles of iron in health and disease.” Mol Aspects Med. 2001 Feb-Apr, 22(1-2):1-87.

FE-LIP® 20 mg  przeznaczony jest dla osób dorosłych w zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje m.in. u kobiet w ciąży, kobiet w okresie około menstruacyjnym, u dawców krwi oraz wegetarian i wegan*,**. Dostępność żelaza zależy od jego postaci oraz jakości spożywanego pokarmu*,**. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 saszetka 1 raz dziennie. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.  Ostrzeżenia: Kobiety w ciąży oraz  matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.  Przechowywanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze 5-25°C, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.  Opakowanie: 30 saszetek po 5 g – żel doustny.

* Jarosz M., Bułhak-Jachymczyk B. Normy żywienia człowieka. WL PZWL, Warszawa 2008.

** Killip S. et.al., Iron Deficity Anemia, Am Fam Physician 2007; 75:671-678.

REKLAMA

SUPLEMENT DIETY

Nr rev: SD/FE/20/10.2021/01