Wrażenie luksusu i ponadczasowej elegancji, które towarzyszą aranżacjom w stylu glamour, to zasługa starannego doboru poszczególnych elementów wyposażenia. Nie inaczej jest w przypadku baterii do łazienki, które powinny podkreślać wyrafinowany charakter wnętrza. Obecnie styl glamour występuje w różnych wydaniach, w których nierzadko widać nawiązania do nowoczesnych trendów. Stąd też oferowane baterie do łazienki mogą odznaczać się różnym designem czy kolorystyką. O czym warto pamiętać, wybierając armaturę do łazienki glamour?

Baterie do łazienki glamour – na co zwrócić uwagę?

W aranżacjach glamour nie ma miejsca na przypadkowość – wszystkie elementy powinny ze sobą harmonijnie współgrać, aby tworzyć elegancką i pełną wdzięku całość. Dlatego baterie łazienkowe muszą korespondować z wybranymi sprzętami sanitarnymi, oświetleniem czy dekoracjami. Tak, jak wspomniano we wstępie: styl glamour niejedno ma imię. W klasycznym wydaniu lepszym wyborem okażą się bogato zdobione i finezyjne baterie łazienkowe w kolorze złota czy miedzi. Z kolei w aranżacjach glamour o nowoczesnym charakterze można pokusić się o armaturę o geometrycznej formie i stonowanej barwie (np. taką jak srebrne lub czarne zestawy i kolumny prysznicowe).

Omawiana stylistyka wyróżnia się zwykle połyskującymi powierzchniami, bogatymi zdobieniami i metalicznymi akcentami dekoracyjnymi. Dlatego warto z pewnością zwrócić uwagę na baterie do łazienek w klimacie retro, które posiadają wysublimowane detale. Doskonałym przykładem są modele dwuuchwytowe z oznaczeniami ciepłej i zimnej wody. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na baterie podtynkowe. Oczywiście pod warunkiem, że armatura będzie wyróżniać się eleganckim designem i gustownym wykończeniem.

 

Złote baterie do łazienki w stylu glamour

Bardzo często w aranżacjach w duchu glamour wykorzystywane są złote baterie do łazienki, które stanowią kwintesencję luksusu i wysublimowanej estetyki. Ponadto, doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wydaniach tego stylu. Złote baterie do łazienki wybierane są najczęściej do pomieszczeń, w których dominują jasne kolory m.in. odcienie bieli czy beżu. Ponadto, efektownie korespondują z płytkami imitującymi marmur, potęgując tym samym wrażenie wytworności i eleganckiego charakteru. 

Wybierając złote baterie do łazienki, należy zwrócić uwagę na poszczególne urządzenia, w tym zwłaszcza na wannę wolnostojącą. Opływowy kształt i lwie nóżki sprawiają, że stała się ona jednym z wyznaczników aranżacji w stylu glamour. Z kolei do niej pasować będą najlepiej wolnostojące baterie wannowe w kolorze złota lub mosiądzu. Jeśli jednak wybór padnie prysznic, warto z pewnością zwrócić uwagę na eleganckie kolumny prysznicowe z kunsztownymi detalami i dużą, owalną deszczownicą.  

Klasyczne formy i finezyjne zdobienia armatury sprawdzą się głównie w przypadku wnętrz glamour inspirowanych klimatem retro. Wówczas warto sięgnąć po baterie łazienkowe w kolorze starego złota, które będą efektownie współgrać z eleganckimi, drewnianymi meblami. 

Czarne baterie do łazienki 

A jakie wybrać baterie do łazienki w nowoczesnym wydaniu glamour? W tym przypadku należy postawić na wyrazistą kolorystykę i nieco bardziej minimalistyczny design, co będzie stanowiło doskonałe przełamanie dla wytwornej aranżacji. Doskonale w tej roli sprawdzą się czarne baterie do łazienki, które efektownie współgrają z bogatą paletą kolorów, a także z różnymi materiałami wykończeniowymi ścian. Mowa np. o płytkach imitujących kamień czy marmur. 

Wybierając czarne baterie umywalkowe, warto jednak zwrócić uwagę na stojące, wysokie modele, które montowane są na blacie. Owalna linia i elegancki uchwyt oddadzą elegancki charakter w klimacie glamour. Podobnymi kryteriami należy się kierować, wybierając baterie prysznicowe, które powinny podkreślać wyrafinowany i gustowny styl aranżacji. Nawet jeśli to właśnie one stanowią nutę nowoczesności w łazience glamour.  Warto również pamiętać, że czarne baterie do łazienki sprawdzą się w aranżacjach, gdzie wybór padł na klasyczną szachownicę na podłodze.

artykuł we współpracy z KOMFORT.PL