Osoby posiadające skórę suchą mogą uskarżać się na uczucie ściągnięcia, pieczenia czy jej szary koloryt. Cera przesusza się z wielu powodów. Ma na to wpływ między innymi środowisko, naturalne predyspozycje czy hormony. Podobnie jest z kosmetykami, które trzeba dobrać rozważnie, aby nie pogorszyć stanu skóry. Jak zadbać o jej pielęgnację? Sprawdzamy.

Cera sucha i jej charakterystyka

Pierwszym elementem suchej cery są mało widoczne pory. W przeciwieństwie do osób, które posiadają cerę tłustą, nie muszą obawiać się błyszczenia i wyświecania. Z drugiej strony, ich skóra często wygląda na szarą oraz matową. Nie ma naturalnego i zdrowego blasku.

Problem z niewystarczającą ilością produkowanego łoju może prowadzić do rogowacenia się skóry. Staje się przez to szorstka, a także może się łuszczyć. Podczas dotyku można wyczuć zrogowaciały naskórek, na którym trudniej utrzymują się kosmetyki do makijażu.

Skóra sucha nie ma odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wynika to z niedostatecznej lipidowej warstwy ochronnej. Jest przez to narażona na zwiększoną utratę wody. Kosmetyki do ciała mogą skutecznie temu zapobiec.

Jak rozpoznać suchą cerę?

Skóra ze skłonnościami do przesuszania się jest często zbyt matowa. Po umyciu twarzy ma się uczucie ściągnięcia, a cera zaczerwienia się, piecze lub nawet szczypie. Pory są mało widoczne, a także nie ma się problemu z błyszczeniem w ciągu dnia. O wiele łatwiej pojawiają się podrażnienia czy alergie.

W skrajnych przypadkach skóra na twarzy może nawet pękać, powodując bolesne rany. Aby wspomóc cerę odpowiednimi kosmetykami warto jest sprawdzić stronę https://www.drmaxdrogeria.pl/, na której dostępne są szerokie gamy produktów do tego przeznaczonych.

Jak pielęgnować cerę suchą?

Warto pamiętać, że o taką cerę należy dbać regularnie, najlepiej rano oraz wieczorem. Dobrze jest zacząć od jej oczyszczenia. Produkty do tego stosowane powinny być delikatne i łagodne. Następnie dobrze jest stonizować skórę. Dzięki temu przywracane jest właściwe pH, a odpowiednio dobrany tonik pozwoli ją nawilżyć i nadać jej blasku. Następnym krokiem jest zastosowanie kremu. Rano dobrze jest sięgnąć po lekką konsystencję, która pomoże uchronić skórę przed czynnikami środowiskowymi czy promieniowaniem ultrafioletowym. Wieczorem świetnie sprawdzi się serum czy produkt z bogatszą zawartością. Dzięki temu cera będzie korzystać z dobroczynnych składników przez całą noc. Jeżeli kosmetyk nie wchłonie się w całości, dobrze jest usunąć jego nadmiar z samego rana.

artykuł we współpracy z DROGERIA DR MAX