Urządzając kuchnię, skupiamy się na jej wystroju i funkcjonalności. Dlatego warto zadbać, aby znalazły się tam wszystkie niezbędne sprzęty, które znacznie ułatwią codzienne przygotowywanie potraw. Co musi znaleźć się w każdej kuchni?

Rynek kuchennego wyposażenia ciągle się rozwija. To dobrze, gdyż mamy dostęp do szerokiej oferty różnych produktów, spośród których można wybierać te, które pasują do naszych oczekiwań oraz wystroju wnętrza. Producenci wprowadzają także wiele nowych rozwiązań, które sprawiają, że gotowanie staje się czystą przyjemnością. Jakie artykuły kuchenne są absolutnie niezbędne?

Patelnie

Ogrom asortymentu w tej kategorii może przyprawić o ból głowy. Mamy patelnie żeliwne, kamienne, aluminiowe czy teflonowe. Występują także w różnych wielkościach i kształtach, które ułatwiają przygotowanie konkretnych dań.  Jednak na początek najlepiej wybrać klasyczny, uniwersalny model z firmy Ballarini. Dzięki nieprzywierającej powłoce możemy przygotować potrawy mniej kaloryczne i zdrowsze, gdyż do smażenia nie musimy używać dodatkowej ilości tłuszczu. Ergonomiczna, dobrze wyprofilowana rączka ułatwia jej przenoszenie. Dodatkowo patelnia Ballarini jest wykonana z bardzo solidnych materiałów, więc posłuży nam przez długi czas. Większość potraw przygotujemy na takim klasycznym modelu, inne warianty patelni można dokupić później – w zależności od zapotrzebowania i kulinarnych ambicji.

Zestaw garnków

Tutaj również mamy bardzo szeroką ofertę produktów. Na początek z pewnością wystarczy nawet niewielki zestaw zawierający garnki i rondle o różnych pojemnościach. Warto zwrócić uwagę, czy zawiera także pokrywki. Oczywiście można je dokupić osobno, jednak trzeba się nieco natrudzić, aby zdobyć takie, które idealnie pasują do garnków. Podobnie jak w przypadku patelni, najpierw warto kupić podstawowe rodzaje garnków, a swoją kolekcję wzbogacać, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Przybory kuchenne

Już na początku warto kupić także zestaw przyborów kuchennych. Różnego rodzaju łopatki, szczypce, łyżki i cedzaki umożliwią przygotowanie różnych rodzajów potraw. Na początku skup się na najbardziej podstawowych przyborach jak tarka, sitko i deski – fikuśną wyciskarkę do cytryn możesz dokupić później.

Poręczne noże

Zestaw noży to także konieczny zakup już na początku. Nie musi on być przesadnie bogaty – wystarczy, że znajdzie się w nim obierak do warzyw, mały, wygodny nożyk do precyzyjnego krojenia, większy nóż  z ząbkami, do krojenia pieczywa oraz ostry tasak do siekania ziół i mięsa. Warto zaopatrzyć się także w wygodną ostrzałkę do noży, która pozwoli przywrócić im ostrość.

Pojemniki do przechowywania

W każdej kuchni, po gotowaniu zostają różne resztki, które można ponownie wykorzystać. W tym celu przydają się plastikowe i szklane pojemniki do przechowywania żywności. Ułatwią one również organizację przestrzeni w lodówce.

Ściereczki i ręczniki kuchenne

Artykułami niezbędnymi w każdej kuchni są także wielorazowe ściereczki ręczniki kuchenne. Używanie tych papierowych jest wygodniejsze, jednak ze względów ekologicznych i finansowych lepiej korzystać z wielorazowych tekstyliów.

artykuł we współpracy z garneczki.pl