Grafika komputerowa to jeden z zawodów, które powstały stosunkowo niedawno. Osoby, które chcą robić karierę jako grafik komputerowy, mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne warunki zatrudnienia i wysokie zarobki.

Jeśli lubisz pracować zdalnie, a przy komputerze czujesz się jak ryba w wodzie, być może powinieneś rozważyć tę ścieżkę kariery. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym zajmuje się grafik komputerowy?

Grafika komputerowa uznawana jest za interesujące i prestiżowe zajęcie. Głównym zadaniem grafika komputerowego jest zajmowanie się stroną wizualną kampanii marketingowych. Odpowiedzialny jest także za tworzenie logo, znaków towarowych, a także innych elementów identyfikacji wizualnej przedsiębiorstw. W dużym skrócie – grafik komputerowy sprawia, że strony internetowe firm bądź też ich e-sklepy stają się atrakcyjne dla klientów.

Grafik komputerowy bierze czynny udział w tworzeniu plakatów, katalogów i afiszy reklamowych. Z uwagi na szeroki zakres pracy, może liczyć na zatrudnienie w naprawdę wielu branżach – SEO, IT, a także branży reklamowej. Z roku na rok coraz większa liczba grafików komputerowych rozpoczyna pracę na własny rachunek, co jest nieco ryzykownym, ale na dłuższą metę opłacalnym rozwiązaniem.

W jaki sposób można zostać grafikiem komputerowym?

Każda osoba, którą interesuje grafika komputerowa, powinna zajrzeć na stronę Uwe.edu.pl. To właśnie tutaj działa Uniwersytet Wirtualnej Edukacji, który oferuje studia pierwszego stopnia w zawodzie grafik komputerowy.

Studia inżynierskie w całości odbywają się online. Studenci mogą liczyć na nieocenione wsparcie praktyków, naukowców i wysokiej klasy ekspertów, którzy pomogą rozwinąć im skrzydła w zawodzie przyszłości.

Ukończenie studiów na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji  gwarantuje możliwość zdobycia wiedzy technicznej, która pozwala przełożyć kreatywność i pomysł na gotowy produkt. Dzięki temu studenci w przyszłości mogą liczyć na atrakcyjne zarobki i możliwość samorealizacji.

Co ciekawe, nie wszyscy pracodawcy poszukujący grafików komputerowych na pierwszym miejscu stawiają ich wykształcenie. Zawód grafika komputerowego nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie, toteż może wykonywać go każda osoba posiadająca umiejętności na odpowiednio wysokim poziomie. Te można zdobyć nie tylko podczas studiów, ale również na własną rękę, zapisując się na różnego rodzaju kursy.

Czym charakteryzuje się dobry grafik komputerowy?

Grafika komputerowa skupia się przede wszystkim na wykonywaniu zleconych przez klientów projektów. Jest więc to praca o charakterze wysoko zadaniowym. Na sukces mogą liczyć głównie osoby, które:

  • sprawnie posługują się komputerem,
  • umiejętnie organizują pracę,
  • potrafią pracować w zespole,
  • są kreatywne i wyróżniają się zmysłem estetycznym,
  • dobrze orientują się w najnowszych trendach reklamowych i designerskich.

Bez wątpienia praca grafika komputerowego daje ogromną swobodę – wiele osób realizujących się w tym zawodzie pracuje zdalnie. Nie bez znaczenia są również wysokie zarobki oraz różnorodność wykonywanych zadań.

artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Wirtualnej Edukacji