Prasowalnica jest urządzeniem, które ułatwia i znacznie skraca czas prasowania różnego rodzaju tkanin. Sprzęt ten sprawdza się idealnie w gospodarstwach domowych. Wykorzystuje się go również w przemysłowych warunkach, gdzie jest znacznie efektywniejszy w porównaniu ze standardowymi żelazkami. Tym, co wyróżnia prasowalnice, jest przede wszystkim możliwość prasowania dużych powierzchni. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się ten sprzęt.

Czym jest prasowalnica?

Prasowalnica jest niezwykle przydatnym urządzeniem. Jej głównym zadaniem jest skrócenie czasu prasowania różnego rodzaju tkanin i ułatwienie tego procesu. Takie wyposażenie wykorzystuje się głównie w zakładach produkcyjnych, gdzie kluczowy jest szybki proces prasowania lub niezbędne jest wyprasowanie materiałów o dużej powierzchni. Jednak prasowalnica z powodzeniem może być wykorzystywana również w domach. Warto jednak zauważyć, że zajmuje ona znacznie więcej miejsca niż klasyczne żelazko. Nie każdy więc decyduje się na jej zakup.

Prasowalnica jest zbudowana z dwóch elementów: płyty grzewczej i deski do prasowania. Temperatura płyty kontrolowana jest za pomocą wbudowanego termostatu. Dużym udogodnieniem jest sterowanie za pomocą panelu, którego działanie jest bardzo intuicyjne. Możliwe jest dopasowanie temperatury do różnego rodzaju materiału. Zakres jest dość szeroki – od 60 do nawet 180°C. Korzystając z urządzenia, warto właściwie rozplanować prace, zaczynając od najdelikatniejszych tkanin, dzięki czemu nie ma konieczności czekania, aż urządzenie schłodzi się do wymaganej temperatury. Prasowalnica parowa zarówno w wersji domowej, jak i przemysłowej jest wyposażona w generator pary. Zależnie od modelu może on wytwarzać nawet 120 g pary w ciągu jednej minuty. Korzystając z wyrzutnika, należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu zbiornika na wodę.

Jakie zalety ma prasowalnica do ubrań?

Prasowalnice przemysłowe to znacznie ułatwienie dla zakładów krawieckich czy pralni. Przy wykorzystaniu sprzętu tej klasy możliwe jest znaczne przyśpieszenie prac związanych z prasowaniem różnego rodzaju tkanin. Dostępne na rynku urządzenia można dopasować do zapotrzebowań firmy. Można zdecydować się na model z mniejszą lub większą powierzchnią do prasowania.

Na uwagę zasługuje konstrukcja oraz cicha praca urządzenia. Producenci nowoczesnego wyposażenia stawiają obecnie nie tylko na wysoką jakość wykonania, ale także na możliwość wygodnego sterowania temperaturą czy intensywnością wyrzutu pary. Ma to ogromny wpływ na komfort pracy osoby obsługującej sprzęt. Niewątpliwą zaletą sprzętu tej klasy jest także duży docisk płyty grzewczej do deski. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie szybkich efektów, które w standardowych warunkach, przy wykorzystaniu żelazka nie byłyby możliwe. W sklepie Strima kupisz urządzenia, które gwarantują docisk na poziomie 50 kg.

Ile kosztuje dobrej jakości prasowalnica parowa?

Prasowalnica do ubrań dostępna jest w różnych cenach. Wiele zależy od funkcji, jakie ma sprzęt, jak również od powierzchni płyty grzewczej oraz deski. Mniejsze urządzenia o powierzchni prasowania 66 × 26 cm to wydatek rzędu około 1200–1500 zł. Większe urządzenia, w których powierzchnia prasowania to aż 99 × 29 cm to koszt mieszczący się w przedziale 2500–3100 zł. Warto jednak pamiętać, że na cenę urządzenia wpływ mają również dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort jego użytkowania. Wybierając konkretny model, warto więc również zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz na producenta. Często zdarza się, że bardzo tani sprzęt nie gwarantuje oczekiwanych parametrów prasowania, a sama jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Dla kogo będzie odpowiednia prasowalnica do ubrań?

Prasowalnica do ubrań to idealne rozwiązanie zarówno do warunków domowych, jak i przemysłowych. Mniejszych rozmiarów sprzęt nie jest zbyt ciężki, przez co jego domowe wykorzystanie jest bardzo wygodne. Istnieje również możliwość dokupienia specjalnego stojaka, dzięki któremu znacznie zwiększa się komfort pracy z urządzeniem. W warunkach przemysłowych prasowalnica może zostać przymocowana do blatu roboczego. Większe modele o dużym nacisku i mocnym wyrzucie pary zdecydowanie polecane są do pracowni krawieckich. Sprawdzą się również w pralniach przemysłowych, gdzie konieczne jest szybkie prasowanie różnych tkanin, często o dużych rozmiarach.

Kiedy warto zdecydować się na prasowalnice przemysłowe?

Prasowalnice przemysłowe to konieczny element wyposażenia każdej firmy, w której liczy się szybkość działania i pojawia się konieczność prasowania dużych ilości różnego rodzaju materiałów. Sprzęt tej klasy jest idealnym rozwiązaniem w firmach, które muszą zadbać o perfekcyjny wygląd różnego rodzaju tkanin, w tym:

  • nylonu,
  • jedwabiu,
  • wełny,
  • bawełny,
  • lnu.

Co wyróżnia profesjonalne prasowalnice przemysłowe?

Tym, co wyróżnia profesjonalne urządzenia, jest przede wszystkim jakość wykonania oraz dodatkowe udogodnienia. Najważniejszym elementem prasowalnic przemysłowych jest powierzchnia robocza, która daje możliwość prasowania dużych elementów. Dodatkowo sprzęt przemysłowy jest wyposażony w szereg udogodnień. Najważniejszym z nich bez wątpienia jest system kontroli, który odłącza grzanie po 15 minutach nieużywania lub po 15 sekundach zamknięcia grzałki.

artykuł klienta, czyli firma “Strima” , technika szycia od 1991