Wiele osób zachęconych atrakcyjnymi promocjami planuje zakupy wyłącznie podczas Black Friday. Tymczasem już kilka dni później klienci mają okazję nabyć różne produkty w niższych cenach z okazji mniej popularnego Cyberponiedziałku. Czym jest Cyber Monday, kiedy wypada i gdzie szukać produktów objętych rabatami?

Cyber Moday – na czym polega?

Cyfrowy Poniedziałek to wydarzenie, które odbywa się tuż po Black Friday, a dokładniej – w pierwszy poniedziałek po obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Święcie Dziękczynienia.

Tak samo, jak piątkowy dzień promocji, Cyber Monday ma swoje korzenie za oceanem, a wraz z upływem czasu pomysł ten spopularyzowano w innych częściach świata. Od Czarnego Piątku różni go jednak miejsce spodziewanych promocji. Klienci powinni wówczas zwrócić szczególną uwagę na ofertę sklepów online, bo to właśnie wiele z nich bierze czynny udział w akcji.

Cyfrowy Poniedziałek obchodzony jest również w Polsce, a w tym roku wypada 28 listopada. Głównym zamysłem Cyfrowego Poniedziałku było umożliwienie wzrostu sprzedaży również mniejszym sklepom internetowym, które nie miały takiej siły przebicia, jak wielkie galerie handlowe podczas Black Friday. Zgodnie z założeniem, promocji należy więc szukać w internecie.

Gdzie szukać promocji na Cyber Monday 2022?

Najlepsze okazje na Cyber Monday w 2022 roku! Zobacz, jak je złowić i gdzie szukać promocji! Coraz więcej sklepów internetowych, również należących do polskich marek oferuje akcje promocyjne związane z Cyberponiedziałkiem. Rabatami obejmowane są zarówno produkty, jak i poszczególne usługi sprzedawane online. Warto również dodać, że tego dnia promocje związane z Cyber Monday można znaleźć także na stronach internetowych sklepów, które na co dzień spotyka się stacjonarnie w centrach handlowych.

Cyfrowy Poniedziałek to świetna okazja do zrobienia zakupów w szczególności dla osób nieprzepadających za tradycyjnymi wizytami w często bardzo zatłoczonych galeriach. Tak, jak Black Friday koncepcja zakłada możliwość nabycia produktów objętych rabatami w okresie poprzedzającym święta. Dzięki temu jest dobrą okazją do nabycia prezentów bożonarodzeniowych bez konieczności wychodzenia z domu.

Warto jednak dbać o to, aby zakupy były jak najbardziej przemyślane i nie zatracić się w szale poniedziałkowych promocji. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze sporządzenie listy zakupów, która znacznie ułatwi późniejszy wybór i pozwoli uniknąć impulsywnego kupowania niepotrzebnych przedmiotów.

artykuł we współpracy z NEXU