Wprowadź fiolet do swojej szafy, a nie pożałujesz! Ciekawy, oryginalny, niebanalny. Dla ubrań w kolorze fioletowym można by jeszcze mnożyć przymiotniki, zobacz więcej o kolorze i dobierz sukienki, bluzki czy spodnie w tym kolorze, wprowadzając powiew świeżości do swojej szafy na wiosnę.

Postaw na nietypowy kolor

Ubrania w kolorze filetowym nie należą do podstawowej palety barw w większości szaf. Choć rok 2022 był rokiem koloru very pery, który skierował oczy wszystkich na ten oryginalny kolor, to nadal nie każdy przekonał się do niego. Już sezon jesienno-zimowy pokazał, że domy mody mocno stawiają na fiolet. Czy to w postaci akcentów, czy całych zestawień. Nie wydaje się także, by fiolet miał zniknąć wiosną z pokazów i ulic. Warto więc wybrać coś w tym kolorze i spróbować się do niego przekonać, a zdecydowanie warto.

Magiczny kolor dla każdego

Kolor fioletowy kojarzy się z magią, ezoteryką i czarami. Często jest wykorzystywany w przedstawieniu nierealnych postaci. Ma w sobie wiele z magii i chętniej wybierany jest przez osoby o bogatej duchowości. Fiolet wykorzystuje właściwości czerwieni i niebieskiego. Może być delikatny, bliższy różowi, ale także ciemnoczerwony. Może także zbliżać się bardziej do niebieskiego. Od proporcji konkretnych barw i bieli zależy więc ostatecznie jego charakter. Jest jednak w czym wybierać, lawendowy, wrzosowy, bzowy bakłażanowy, śliwkowy i wiele więcej. Ciężko wymienić wszystkie barwy, dlatego fioletowe ubrania będą pasować każdemu, wystarczy jedynie dobrać odcień do swojego typu urody. To także barwa, która pasuje i dzieciom i dorosłym. Sprawdź ubrania w tym kolorze pod adresem https://mybasic.pl/info/fioletowe-ubrania – z pewnością znajdzie się tu odpowiednie modele dla starszych i młodszych.

Jasny fiolet – propozycja dla zmysłowych kobiet

Jasne fiolety często są wykorzystywane przez marki, które chcą podkreślić swoją zmysłowość. Są to zwykle ekskluzywne produkty, perfumy, biżuteria. Jaśniejsze tony fioletu w ubraniu powinny więc wybrać panie chcące podkreślić swoją kobiecość i poszukujące zmysłowych kreacji. Kolor podkreśli intencje, będzie idealny na randkę. Może być jednak zakładany także na co dzień, wtedy także sprawdzi się doskonale

Wyróżnij się z tłumu

Z racji tego, że fiolet nie jest aż tak często spotykany, warto dzięki niemu podkreślić swoją stylizację. Barwa ta wyróżnia się i przykuwa uwagę, będzie więc idealna do oryginalnej stylizacji. Mocno nasycony fiolet może być ekstrawagancki, warto więc mieć tego świadomość, by nie przesadzić. Choć oczywiście świadome wykorzystanie jego odziaływania i oryginalności może pomóc osobom, które lubią robić mocne wrażenie i które lubią bawić się modą. Kolory dają w tym względzie ogrom możliwości.

Sprawdź fioletowe bluzki, sukienki i inne ubrania

Na początek warto wybrać fioletową bluzkę – https://mybasic.pl/info/bluzki-fioletowe czy inny podstawowy element garderoby, by sprawdzić, jaki odcień fioletu pasuje najbardziej i w jakiej barwie najlepiej się czujemy. Wielbicielki bardziej kobiecych ubrań mogą wybrać sukienkę np. https://mybasic.pl/info/sukienki-fioletowe. Warto potestować i posprawdzać, jakie kolory z naszej szafy pasują do fioletu. Nie powinno być wiele trudności ze znalezieniem udanych połączeń. Z różem, z białym, z żółtym? Wystarczy, że zastosujesz podstawowe zasady dobierania kolorów i tworzone stylizacje będą udane.

artykuł powstał we współpracy z marką MY BASIC