Zakupy bez wychodzenia domu? To możliwe! Z aplikacją InPost Fresh da się wygodnie zamówić produkty z dostawą do miejsca zamieszkania lub do wybranego automatu Paczkomat®. Jak to zrobić?

InPost Fresh – co to takiego?

InPost Fresh to aplikacja zakupowa stworzona przez polską firmę kurierską InPost. Można zamówić w niej wiele produktów z kategorii takich jak:

  • „Produkty spożywcze”;
  • „Porządki”;
  • „Kosmetyki i higiena”;
  • „Dla Dzieci”;
  • „Dla Zwierząt”;
  • „Zdrowie”.

Co więcej, w niektórych miastach (Warszawa, Kraków, Mysłowice, Czeladź, Katowice i Sosnowiec, Wieliczka i Wrocław) dostępna jest usługa „Świeże zakupy”. To szybki i wygodny sposób na skompletowanie swojego zamówienia za pomocą telefonu.

Jak zainstalować aplikację i zrobić w niej zakupy?

Wystarczy pobrać aplikację InPost Fresh i zainstalować ją na swoim smartfonie, by zrobić zakupy spożywcze z dostawą do domu lub do wybranego urządzenia Paczkomat. Dostępna jest ona w sklepie Google Play lub App Store. Zamówienia można składać w ramach usług: „Świeże zakupy” oraz „Zakupy w całej Polsce”.

Świeże zakupy

Na samym początku należy podać swój kod pocztowy. Dlaczego? Nie wszystkie miasta posiadają ten rodzaj usługi, dlatego przed przystąpieniem do zakupów należy sprawdzić, czy „Świeże zakupy” są możliwe w Twoim miejscu zamieszkania. Następnie powinno się wybrać sklep, z którego mają one dotrzeć, np. Makro czy Carrefour. 

Po wybraniu artykułów uzupełnia się dane do dostawy. Co ważne, da się wybrać przedział czasowy, kiedy zamówienie ma zostać dostarczone. Potem czas na płatność i oczekiwanie kuriera z przesyłką.

Zakupy w całej Polsce

Po wybraniu tej opcji można wyszukać w wyszukiwarce aplikacji pożądanych artykułów albo przeglądać konkretną kategorię, aby znaleźć produkty. Następnie wystarczy uzupełnić dane dostawy i wybrać jej rodzaj. Na koniec opłaca się zamówienie.

Dostawa – ile kosztuje?

Dostawa zamówionych artykułów jest darmowa, jeśli korzysta się z usługi „Tysiące produktów”, a koszt zakupów wynosi powyżej 40 zł. Jeśli kupiono dane rzeczy za mniejszą kwotę, trzeba zapłacić 8,99 zł za dostawę do urządzenia Paczkomat i 11,99 zł za opcję z kurierem. 

Dlaczego warto korzystać z zakupów online?

Aplikacje mobilne i możliwość zamawiania produktów pod wybrany adres to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba wychodzić z domu, aby cieszyć się niezbędnymi artykułami. Co więcej, podział na kategorie zapewnia przejrzystość i bez trudu można znaleźć konkretną rzecz. Dostawa do domu lub do wybranego automatu Paczkomat to również oszczędność czasu. Da się wybrać preferowane godziny dostawy lub odebrać przesyłkę z urządzenia o dowolnej porze.

InPost ceni ekologiczne rozwiązania. Korzystanie z maszyny Paczkomat to przede wszystkim mniejsza ilość spalania CO2. Kurier jest w stanie dostarczyć nawet dziesięciokrotnie więcej paczek do urządzenia niż gdyby miał dojeżdżać pod każdy prywatny adres osobno.

Często również można natknąć się na rabaty dostępne w aplikacji, dzięki którym zakupy będą jeszcze tańsze i nie obciążą budżetu domowego.

ARTYKUŁ WE WSPÓŁPRACY Z INPOST