Batiste od blisko pół wieku oferuje najszybszy i najłatwiejszy sposób na świetnie wyglądające, świeże włosy w każdej sytuacji. Pierwszy suchy szampon Batiste pojawił się na rynku w połowie lat 70. i od razu podbił serca konsumentów. Od tego czasu stał się niezbędnym kosmetykiem codziennego użytku.

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów marka stopniowo poszerzała gamę produktów. Obok nowych wariantów o wyrafinowanych zapachach pojawiły się wersje do zadań specjalnych: dla włosów wymagających wyrównania koloru, zwiększenia objętości lub dodatkowej pielęgnacji, a także warianty do stosowania na noc. Uzupełnieniem oferty podstawowej są szampony mini (o objętości 50 ml), które świetnie sprawdzają się w roli produktów podróżnych lub sportowych, mieszczą się nawet w najmniejszej kosmetyczce i w bagażu podręcznym oraz wersje ekonomiczne (350 ml).

Batiste Ocean Breeze został nominowany do nagrody w X edycji Plebiscytu Influencer’s TOP

Pierwsza linia w historii rozwoju marki to warianty zapachowe. I tu właśnie pojawia się nominowany wariant Ocean Breeze – najnowszy hit w tej linii, który zarówno opakowaniem, jak i zapachem przenosi wprost na hawajskie wakacje. To kompozycja przywołująca wspomnienie lekkiej słonej bryzy znad oceanu, roztaczająca aromaty owoców cytrusowych i kokosa doprawione słodką nutą kwiatów monoi. Rzec można, że Ocean Breeze to wspomnienie lata i wakacji zamknięte w butelce.

Formuła wariantu Ocean Breeze, jak każdego suchego szamponu Batiste, oparta jest na wyjątkowo drobnej skrobi ryżowej, która nie wpływa negatywnie na kondycję skóry i mieszków włosowych, za to pochłania sebum i niepożądane zapachy z włosów, unosi je u nasady, optycznie dając wrażenie większej objętości. Po zastosowaniu szamponu Batiste Ocean Breeze włosy w zaledwie 30 sekund odzyskują świeżość jak po tradycyjnym myciu głowy, stają się puszyste, jedwabiście miękkie i pięknie pachną.

Jak stosować suchy szampon Batiste Ocean Breeze?

Tak jak w przypadku pozostałych szamponów Batiste – to bardzo proste i błyskawiczne zadanie. Zastosuj go na SUCHE włosy. Rozpyl produkt u nasady włosów z odległości ok. 30 cm, następnie wmasuj przez kilkanaście sekund, aż stanie się niewidoczny. Gotowe! Nasza wyjątkowa formuła nie wymaga wyczesywania.

Batiste Ocean Breeze to kosmetyk uniwersalny – ratuje fryzurę o każdej porze roku i w każdej sytuacji.
W zimie szybko doprowadza włosy do porządku, gdy nie ma czasu na ich całkowite wysuszenie, latem pomaga zapanować nad kosmykami, które straciły świeżość w upale. Można go też stosować jako pomoc w stylizacji włosów – nada im większą objętość i piękny zapach, ułatwi upinanie, pomoże utrzymać we włosach spinki, wsuwki i opaski.

Efekt świeżych włosów po zastosowaniu suchego szamponu Batiste utrzymuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, w zależności od rodzaju włosów i tendencji do przetłuszczania się skóry głowy, a także warunków zewnętrznych. Szampon zastosowany na świeżo umyte i wysuszone włosy wydłuża ich świeżość o jeden-dwa dni.

Batiste – suchy szampon numer 1 na świecie i w Polsce!

Obecnie Batiste oferuje najszerszą, najbardziej różnorodną gamę na rynku i co roku wprowadza kilka nowości. Wszystkie produkty Batiste są całkowicie wegańskie i produkowane z zachowaniem wysokich standardów etycznych.

Długie doświadczenie marki i szeroka, różnorodna gama sprawiają, że Batiste od lat konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera w swojej dziedzinie – jest najczęściej kupowaną i najczęściej nagradzaną marką suchych szamponów. W laboratoriach Batiste pracujących nad formułami suchych szamponów stale powstają rozwiązania, które wyznaczają wysokie standardy jakościowe i innowacje w produkcji. To tu powstała formuła, która jest złotym standardem – skutecznie odświeża, a przy tym jest niewidoczna.

Osiągnięcia i zaangażowanie Batiste przekładają się na zadowolenie klientów. Kolejne pokolenia kobiet i mężczyzn na obu półkulach decydują, że suchy szampon Batiste jest produktem, któremu warto zaufać. Dowodzą tego liczne nagrody zdobyte na świecie i w Polsce, gdzie Batiste zdobył ich już 66 (i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!).

Marka Batiste ma już prawie 50 lat! Na polskim rynku jest obecna od 2012 roku. W ciągu tych lat polscy konsumenci wielokrotnie potwierdzili jakość Batiste, o czym świadczy oszałamiająca liczba nagród. Produkty Batiste zdobyły wyróżnienia w plebiscytach organizowanych przez portale internetowe, wydawnictwa branżowe oraz w konkursach konsumenckich.

W badaniach firmy Nielsen przeprowadzonych w okresie lipiec 2022 – czerwiec 2023 marka Batiste zajęła pierwsze miejsce pod względem udziałów wartościowych i wolumenowych (w litrach) w sprzedaży w segmencie suchych szamponów w kategorii szamponów* i konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera. Według badań portali Wizaż i Ofeminin 99% kobiet deklaruje, że poleciłoby suchy szampon Batiste swoim bliskim, tyle samo – że sięgnie po niego ponownie.** Dane te są zbieżne z trendami ogólnoświatowymi – na całym świecie Batiste niezmiennie od lat jest liderem w kategorii suchych szamponów.

*Ocean Trade za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Drug), Sprzedaż wartościowa w PLN w okresie skumulowanym 27 tydzień 2022 – 26 tydzień 2023 w kategorii: Szampony, segment: suche szampony.

**Badanie przeprowadzone w 2019 r. przez portal Wizaz.pl w grupie 139 użytkowniczek oraz badanie przeprowadzone w 2020 r. przez portal Ofeminin.pl w grupie 100 użytkowniczek.

Artykuł powstał we współpracy z marką Batiste