Przed Tobą daleka trasa i zastanawiasz się, co zjeść w podróży? Własnoręcznie przygotowane kanapki nie są jedyną dostępną opcją. Sposobem na nasycenie żołądka może być sięgnięcie po Mega Pocket z KFC. Co to za potrawa? Dowiedz się więcej!

Co to jest Mega Pocket z KFC?

Mega Pocket to jedna z ciekawszych pozycji w menu sieci restauracji KFC, która wyróżnia się na tle innych propozycji marki. Jest to kolejna wariacja na temat wrapa – dania, które jest zawinięte w tortillę pszenną.

Już teraz pojawiają się u Ciebie zapewne skojarzenia z kuchnią rodem z Meksyku. I rzeczywiście, to ten kraj jest jedną z „małych ojczyzn” potraw serwowanych w tortilli. Są one bardzo wygodne do jedzenia – także w biegu, gdy nie ma czasu na to, aby zasiąść do posiłku przy stole.

Czym wyróżnia się Mega Pocket np. na tle kultowego Qurrito, Twistera czy Wrapperów? Składem! W lekko chrupiącej tortilli skrywają się:

  • wyborny filet z piersi kurczaka w chrupiącej panierce;
  • soczyste i świeże warzywa: sałata oraz pomidor;
  • aromatyczny ser Cheddar;
  • gorący placek ziemniaczany;
  • sos majonezowo-pieprzowy.

Szczególnie intrygującym składnikiem wydaje się placek ziemniaczany. To sycący dodatek, który można skojarzyć zarówno z kuchnią polską (nierzadko mówi się, że to jedno z naszych dań narodowych), jak i z amerykańską – chodzi o nawiązanie do tzw. hash browns.

Pewne jest jedno: dzięki temu, że Mega Pocket zawiera placek ziemniaczany, stanowi nietuzinkową pozycję w menu KFC i może zostać uznany za dobrą opcję na większy głód.

Mega Pocket na drogę – dlaczego to dobry obiad w podróży?

Zastanawiasz się, co może przemawiać za wybraniem Mega Pocket „w trasie”? Oto kilka argumentów na jego korzyść.

Łatwo go zamówić po drodze

Jeśli przemieszczasz się głównymi drogami przecinającymi Polskę, prędzej czy później natrafisz na restaurację KFC. Dlatego nie trzeba będzie oddalać się od trasy i np. wjeżdżać w głąb pobliskiego miasta. Wystarczy zjechać do lokalu znajdującego się bezpośrednio po drodze. To dobre miejsce na szybką przerwę – na posiłek, jak i np. na odświeżenie się.

Bez straty czasu

Jeżeli bardzo Ci się spieszy, pomyśl o zamówieniu Mega Pocket w Drive Thru. Ponieważ to danie jest zawinięte w tortillę, możesz je spożyć także w drodze. Nie ma potrzeby używania sztućców czy zasiadania do stolika. W fotelu pasażera też zjesz to danie równie wygodnie jak w lokalu.

Sycąca przekąska

Połączenie pszennej tortilli, kurczaka, warzyw, sera Cheddar i placka ziemniaczanego dostarcza sporo energii. Dlatego Mega Pocket może pomóc „naładować baterie” nawet na kilka godzin – nasyci nawet do zakończenia podróży, choć oczywiście zależy to od Twoich potrzeb i długości trasy.

Ciekawe połączenie smaków i faktur

W Mega Pocket znajdują się zarówno ciągnący się, aromatyczny ser, delikatny kurczak w chrupiącej panierce, lekko chrupiący placek ziemniaczany, jak i świeże, orzeźwiające warzywa. Do tego sos majonezowo-pieprzowy. Ta kompozycja może zaskoczyć w każdym kęsie i zapewnić przyjemne doświadczenia. To comfort food!

Mega Pocket: solo czy w zestawie?

Mega Pocket w KFC czeka jest dostępne w kilku wariantach.

  • Bez dodatków – to opcja dobra np. na mniejszy głód.
  • W zestawie Mega Pocket Menu – z Dużymi frytkami i sałatką Coleslaw lub napojem.
  • Z Mega Pocket Big Box – znajdziesz w nim dodatkowo 5 Hot Wings oraz Duże frytki.

Uwaga! Do samego Mega Pocket możesz również dorzucić dodatki – np. extra ser Cheddar, Chrupiący Bekon lub Pikle. To daje spory wybór opcji przy komponowaniu menu. Na którą z nich się skusisz? Życzymy smacznego!

artykuł we współpracy z KFC