Podobno uśmiech jest kluczem do pewności siebie. Ciepły i promienny pozwoli nam poczuć się wyjątkowo i atrakcyjnie, dlatego warto o niego zadbać! 

Poznaj 10 trików, które poprawią stan zdrowia Twoich zębów!

  1. MYJ ZĘBY 

Pamiętaj, by myć zęby minimum dwa razy dziennie przez dwie minuty każdego dnia. Poranne szczotkowanie pozwoli usunąć płytkę nazębną nagromadzoną podczas snu, zaś wieczorny rytuał usunie bakterie nagromadzone w ciągu dnia.

      2. SZCZOTECZKA SONICZNA zamiast tradycyjnej

Szczoteczka soniczna czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe zdecydowanie dokładniej niż tradycyjna szczoteczka. Pozwala usunąć płytkę bakteryjną oraz zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego dzięki technologii szybkiego poruszania się włosia wzdłuż przestrzeni międzyzębowych.

 

      3.WYMIENIAJ SZCZOTECZKĘ co 3 miesiące

Szczoteczka może okazać się siedliskiem bakterii, jeśli zapominamy o jej regularnej wymianie. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów lekarze dentyści zalecają wymianę szczoteczki co 3 miesiące.

      4. ODPOWIEDNIA PASTA

Każdy z nas ma inne potrzeby związane ze stanem naszego uzębienia. Oferta past na rynku jest bardzo szeroka. Aby dokonać najlepszego wyboru dla naszych zębów, warto odwiedzić specjalistyczny sklep z artykułami do higieny jamy ustnej lub zapytać stomatologa. Warto zwrócić uwagę na skład pasty do zębów. Pasta, która się  pieni, zwykle zawiera SLS – detergent działający drażniąco na skórę.

      5. NITKOWANIE lub IRYGACJA

Szczoteczka do zębów nie poradzi sobie ze wszystkimi pozostałościami pokarmów, zalegającymi w przestrzeniach międzyzębowych. Idealnym rozwiązaniem jest irygator dentystyczny lub nitka do zębów, które skutecznie usuną resztki pożywienia z trudno dostępnych miejsc.

      6. GUMA do ŻUCIA

Nie zawsze mamy możliwość umycia zębów po posiłku. Guma do żucia pozwoli zneutralizować szkodliwe kwasy i przywrócić naturalne pH jamy ustnej. Guma ze zdrowym cukrem, ksylitolem, ograniczy odkładanie się płytki bakteryjnej.

      7. SŁOMKA w DŁOŃ!

Jeśli uwielbiasz kawę, herbatę, czerwone wino oraz inne kolorowe napoje, to słomka powinna stać się Twoim przyjacielem. Pozwoli zapobiec powstawaniu przebarwień na przednich zębach.

      8. CYTRUSY 

Owoce cytrusowe są bogactwem witamin. Jednak szczotkowanie zębów od razu po ich zjedzeniu powoduje, że osłabione przez kwasy szkliwo łatwiej ulega uszkodzeniu. Umyj zęby po 30 minutach, gdy pH wróci do normy.

      9. MNIEJ CUKRU

Większość z nas uwielbia sięgać po coś słodkiego. Dla zdrowia naszych zębów warto ograniczyć słodycze w naszej codziennej diecie. Zamiast cukierków, lizaków wybierz np. truskawki, które zawierają kwas maleinowy, posiadający właściwości wybielające.

      10. DENTYSTA – OBY regularnie

Profilaktyka to dobry krok do zdrowszej higieny jamy ustnej. Dzięki regularnym wizytom u stomatologa mamy możliwość wcześniejszej reakcji na wszelkie niepokojące zmiany. Pamiętaj, by odwiedzać  dentystę co najmniej dwa razy w roku.