OSZAŁAMIAJĄCA OPOWIEŚĆ, W KTÓREJ NIEOKIEŁZNANY ŚWIAT NATURY STANOWI TŁO DLA SPEKTAKLU GROZY

Pasjonujący thriller utrzymany w klimacie budzącej grozę atmosfery. Miranda jest fotografem przyrody uwieczniającym dziki świat natury. Ma spędzić rok na Wyspach Farallońskich, skalistym kalifornijskim archipelagu, aby robić zdjęcia surowemu krajobrazowi. Towarzyszy jej tylko garstka ekscentrycznych naukowców, którzy badają faunę wyspy.

W pewnym momencie wszystko się zmienia – Miranda zostaje zaatakowana. Kilka dni później jej prześladowca zostaje znaleziony martwy. Czy to zbieg okoliczności? Czy owiane legendą “Wyspy Umarłych” są godne swojego miana? Kiedy pojawiają się kolejne akty przemocy, robi się duszno… I każdy już jest podejrzany.

 

Abby Geni – amerykańska autorka, która zasłynęła oszałamiającą książką Strażnicy światła. Wielokrotnie nagradzana pisarka tym thrillerem wywalczyła nagrodę „Debiut roku 2016” według Księgarni Barnes & Noble. Jest chwalona za niesztampowy styl i podziwiana za promowanie ekotrendu w literaturze grozy. Z zawodu jest nauczycielem akademickim kreatywnego pisania.

Wydawnictwo Kobiece | s. 320 | ISBN: 978-83-65506-76-4 | cena 36, 90 PLN

———-

Oszałamiająco ambitny debiut – “Chicago Tribune”

Osobliwe, opuszczone wyspy są idealnym tłem dla tego pobudzającego wyobraźnię debiutu. Geni śmiało wkracza w świat książki, ukazując literackie mistrzostwo. Oto niedająca spokoju i wciągająca przygoda w niezapomnianym, dzikim świecie. – „Publishers Weekly”

Przepiękna, nieco marzycielska proza, która oddaje wrażenia Mirandy powoduje, że czytelnik może zatracić się w tej zamkniętej, tajemniczej rzeczywistości. Geni dokonuje niezwykłego: potrafi opisać naturę jednocześnie z fotograficzną precyzją i dozą sporych emocji. Naturalna dzikość, ludzka nieprzewidywalność i doskonałe użycie narzędzi literackich splatają się w spójną, zawrotnie ciekawą całość. – „Kirkus Reviews”

Wykreowany przez Geni świat to odurzająca mikstura niewyobrażalnego piękna i przerażającego horroru. – „San Francisco Chronicle”