Czerń zawsze była w modzie, ale teraz świat całkowicie oszalał na jej punkcie. A wszystko przez węgiel aktywny. Do niedawna jego miejscem była domowa apteczka. Dzisiaj to najmodniejszy składnik kultowych kosmetyków, wybielających past do zębów, a nawet zdrowych smakołyków!

Za pewne większość z nas, węgiel aktywny kojarzy z lekarstwem na dolegliwości żołądkowe. Wszystko się zgadza. Węgiel aktywny, inaczej zwany leczniczym, doskonale pochłania rożne zanieczyszczenia i absorbuje toksyny z naszego organizmu.  A ponieważ jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, medycyna używa go jako substancji odtruwającej. Od niedawna jednak obserwujemy istny szał na produkty z węglem. Moda na czarne lody, batoniki i smoothie opanowała już Stany Zjednoczone, a obecnie przybywa do Europy. Czarne jak węgiel smakołyki nie tylko spektakularnie wyglądają, ale również mają właściwości detoksykacyjne! Właśnie dlatego, specjaliści przewidują, że węgiel aktywny będzie w tym roku bardzo widocznym trendem.

Cudowne właściwości węgla aktywnego szybko odkrył również świat urody. Gama czarnych maseczek, kremów i mydeł, zdobyła szczególne względy wszystkich posiadaczek cery problematycznej i trądzikowej. Urodomaniaczki momentalnie zorientowały się, że czarne jak węgiel kosmetyki nie mają sobie równych w dogłębnym oczyszczaniu skóry, usuwaniu toksyn i walce z niedoskonałościami.

Prawdziwym hitem stała się jednak czarna pasta do zębów, która wybiela zęby! To dopiero paradoks. Okazuje się bowiem, że węgiel aktywny ma również rewelacyjne właściwości wybielające. Pasta do zębów Black is White CURAPROX, dzięki zawartości aktywnego węgla usuwa przebarwienia, przeciwdziała ich powstawaniu i co najważniejsze – jest przy tym całkowicie bezpieczna dla szkliwa. Jej formuła rożni się od większości wybielających past – nie opiera się na działaniu substancji ściernych i szkodliwych związków chemicznych, które choć skutecznie wybielają, niszczą przy tym szkliwo i strukturę zębów. Czarna, wybielająca pasta Black is White CURAPROX wykorzystując właściwości węgla pochłania cząsteczki, które powodują przebarwienia, zwłaszcza te po herbacie, kawie, nikotynie i czerwonym winie. Okazuje się więc, że czarne może być białe 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CURAPROX to marka szwajcarskiej firmy Curaden AG z siedzibą w Kriens koło Lucerny. Curaden AG jest pionierem i ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i indywidualnej profilaktyki stomatologicznej. Wszystkie produkty Curaprox są tworzone i opracowywane w Szwajcarii od 1972r.

 

 

Curaden Polska Sp. z o.o. ul. Kamieńskiego 205, pok. 20, 51-126 Wrocław, www.curaprox.pl

 

Biuro prasowe: Marta Byra, Tel: 728 405 288, m.byra@qualitypr.pl