Kobiety chcą być naturalne ! Dbamy o siebie ale zdecydowanie wybieramy zabiegi, które dbają o naszą skórę ale nie zmieniają rysów twarzy oraz nie grożą powikłaniami.

W 2017 roku zaobserwować będziemy mogli zwrot w kierunku medycyny regeneracyjnej, wykorzystującej naturalne mechanizmy naprawcze skóry i jej zdolność do regeneracji i przywrócenie funkcji fizjologicznych skóry.

Korzyściami bowiem jest zachowanie naturalnego wyglądu, bez zmiany kształtu twarzy i przerysowań, wysoki profil bezpieczeństwa, np. zamiast wypełniaczy stymulatory produkcji kolagenu. Pozytywnym jest to, że zabiegi są bezbolesne i nie wyłączają z życia.

Powrócimy do peelingów medycznych, które są coraz doskonalsze, zawierają połączenia różnych kwasów, retinolu, antyoksydantów. Stosujemy je w zabiegach odmładzających, w leczeniu trądziku, usuwaniu przebarwień.

Bezpieczeństwo wykonywania zabiegów zależy nie tylko od jakości preparatów i urządzeń, ale od kwalifikacji osób wykonujących.
Wciąż trwają rozmowy z Ministerstwem Zdrowia nad uregulowaniem kwestii prawnych związanych z wykorzystaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Niestety w naszym kraju wiele tych zabiegów jak  iniekcji wypełniaczy, toksyny botulimowej, laseroterapia jest wykonywanych przez kosmetyczki i obserwujemy rosnącą ilość powikłań po zabiegu.

Holistyczne podejście do tematyki antyaging to nie tylko zabiegi i pielęgnacja, ale właściwy profil hormonalny, dieta, wysiłek fizyczny, relaks.W naszym zanieczyszczonym środowisku wciąż rośnie rola antyoksydantów, które aplikujemy na skórę i przyjmujemy doustnie.

Ważne, aby sięgać po preparaty przebadane klinicznie, które dają konkretne rezultaty.