Mówi się, że sukces w związku zależy od partnerstwa i wzajemnej współpracy. Jednak są sytuacje, w których problemy się nawarstwiają. Gdzie upatrywać ich przyczyn?  Spójrzcie na poniższą listę, co może być powodem zniszczenia związku.

  1. Brak uwagi 

Bardzo często jedna z osób w związku cierpi. Mówi o tym drugiej połowie. Z drugiej strony napotyka na zaprzeczenie i argumenty, że jej obawy są bezpodstawne, że wyolbrzymia. Kiedy sytuacja powtarza się coraz częściej- zamykamy się w sobie, przestajemy rozmawiać. Milczymy z obawy, że nasz problem będzie znowu zbagatelizowany. Problemy zaczynają się w nas gromadzić i powodować poczucie frustracji.

  1. Animozje

Ile mogą trwać wzajemne niezgodności, które nie są rozwiązywane? Jeśli  ciągle się w czymś nie zgadzamy, będzie w nas narastać frustracja. Rozwiązaniem jest spojrzenie na problem z perspektywy drugiej osoby, wykazanie empatii i próba rozwiązania problemu.

  1. Represje seksualne

Kiedy jeden lub obaj partnerzy czują, że ich potrzeby seksualne nie są spełnione, temat jest często zamiatany pod dywan. Często traktowany bywa przez partnerów jako niewygodny z różnych powodów. Na przykład osoba skryta, introwertyczna może uznać, że temat seksu jest “tabu” lub niepotrzebny do omawiania.  Kwestia ta jest jednak ważna i wymaga rozmów, ponieważ sex jest ważną częścią związku.

  1. Milczące rozczarowanie

Przyznanie się do rozczarowania komuś, kogo kochasz jest trudne. W rzeczywistości niektóre związki kończą się z tego powodu. Mówmy o swoich obawach, rozczarowaniu, bo każdy ma prawo formułować swoje wnioski.

  1. Brak zaufania

Nierzadko jest tak, że poziom zaufania w nowych relacjach wynika z naszych doświadczeń z przeszłości. Na przykład byliśmy oszukiwani przez byłego partnera, zdradzani lub mamy sygnały, że tak się dzieje. Dlatego rozmawiajmy, zadawajmy proste, otwarte pytania, nie bójmy się dociekać prawdy. W ten sposób unikniemy złych emocji, które mogą okazać się bezpodstawne.

 

Źródło: www.powerofpositivity.com/5-silent-killers-relationship/