Istnieje wiele teorii wyjaśniających przyczyny starzenia się organizmu, ale przebieg tego procesu i charakter zmian jest indywidualny.

Wraz z upływem lat w skórze, dochodzi do uszkodzenia jej funkcji na wielu poziomach: zmniejsza się liczba, aktywność i zdolności regeneracyjne komórek, naskórek robi się cieńszy i słabnie jego połączenie ze skórą właściwą, co jest przyczyną  gorszego odżywienia głębszych warstw skóry. W efekcie  skóra staje się sucha, poszarzała,  pokryta siatką drobnych linii,  zmarszczek, nierzadko przebarwień. Ponadto osłabiona aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję składników podporowych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, jest przyczyną zmniejszenia jej jędrności i elastyczności.Poznanie mechanizmów odpowiedzialnych za starzenie się skóry pozwala spowolnić ten proces.

Niezwykle ważna jest prawidłowa, codzienna pielęgnacja skóry, systematycznie wspomagana specjalistycznymi zabiegami z zastosowaniem składników aktywnych o udowodnionym działaniu klinicznym, tj. retinoidy, antyoksydanty (wit.C, wit.E), hydroksykwasy, kwas hialuronowy.

Kluczowym etapem zabiegu ULTRA LIFTING kuracja liftingująca z 3-aktywnym retinolem jest Masaż Modelująco-Liftingujący, podczas którego aplikowany jest innowacyjny koncentrat 3-ACTIVE RETINOL, oparty na trzech aktywnych formach witaminy A: retinolu, estrze witaminy A oraz ekstrakcie z błękitnej algi. 3-ACTIVE RETINOL poprawia struktury skóry przyczyniając się do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej elastyczność. Gwarantuje natychmiastowe i silne działanie przeciwstarzeniowe.

Połączenie innowacyjnej linii profesjonalnych preparatów Dr Irena Eris PROSYSTEM PROFESSIONAL z nowoczesną technologią Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System wzmacnia efekty zabiegu. W  zależności od wskazań zabieg ULTRA LIFTING można wykonać w oparciu o 5 technologii:

MEZOTERAPIĘ BEZIGŁOWĄ, MASAŻ PRÓŻNIOWY – DERMADRENAGE, OXYBRAZJĘ, MIKRODERMABRAZJĘ DIAMENTOWĄ i PEELING KAWITACYJNY LED.

Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE ULTRA LIFTING – pielęgnacja domowa

Unikatowa formuła pielęgnacyjna o innowacyjnym systemie wielowymiarowego spłycania zmarszczek i liftingu skóry twarzy. Zapewnia przedłużone działanie odmładzające poprzez uruchomienie wielopoziomowych procesów odnowy.