26 kwietnia GACA SYSTEM zostało uhonorowane prestiżowymi nagrodami w ramach programu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” w kategorii dietetyka. Konrad Gaca odebrał odznaczenie na uroczystej Gali Finałowej zorganizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W komisji zasiedli m.in. profesorowie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Łódzkiego.

Elitarna kapituła uznała, że GACA SYSTEM jako firma specjalizująca się w systemowej pomocy dietetyczno-medycznej kierowanej do osób z nadwagą i otyłością wyróżnia się swoją rzetelnością i wysoką jakością świadczonych usług. Gala połączona z uroczystym wręczeniem nagród odbyła się w historycznej auli w murach najstarszego polskiego uniwersytetu.

Wysoka jakość odchudzania

GACA SYSTEM został nagrodzony w kategorii „dietetyka”, a tym samym znalazł się w gronie laureatów z takimi przedstawicielami świata medycznego jak Specjalistyczny Szpital Miejski im.  M. Kopernika w Toruniu czy prestiżowa firma Synevo, które zostały nagrodzone w swoich kategoriach. Doceniono cztery podstawowe założenia na jakich opiera się GACA SYSTEM: troskę o potrzeby i dobre samopoczucie podopiecznych, dbałość o edukację w kwestii kształtowania nowych nawyków żywieniowych, odpowiedzialność za bezpieczeństwo pacjentów podczas odchudzania oraz naukę dyscypliny, czyli wyznaczanie jasnych reguł, które prowadzą wprost do założonego celu. W recenzji certyfikacyjnej eksperci podkreślili także, że GACA SYSTEM opiera się na solidnych podwalinach kompetencyjno-merytorycznych oraz że bogate zasoby wiedzy, umiejętności i kompetencji Konsylium Medycznego oraz Rady Psychologów jednoznacznie wskazują na ich wykorzystanie w codziennej praktyce, a to dodatkowo podkreśla profesjonalizm działalności GACA SYSTEM.
Zdobyty certyfikat jest potwierdzeniem dbałości o najwyższy standard w opiece sprawowanej nad pacjentem. Świadczy także o nowoczesnym podejściu do zarządzania i dynamicznym rozwoju firmy. To duże wyróżnienie dla Konrada Gacy, twórcy metody odchudzania GACA SYSTEM.

Jestem bardzo dumny, to nagroda dla całego mojego zespołu. Od lat dokładamy starań, by odchudzającym się w GACA SYSTEM zapewnić wysoką jakość w ochronie zdrowia, dlatego ten certyfikat szczególnie nas cieszy – mówi Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości, który odchudził już tysiące Polaków; od osób znanych z pierwszych stron gazet po pacjentów z różnych stron świata, którzy odchudzają się jego metodą nie tylko w lokalnych ośrodkach, ale także online.

Grand Quality

Uzyskanie certyfikatu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” to nie jedyna nagroda dla GACA SYSTEM na tegorocznej gali. Dodatkowo firmie przyznano także certyfikat nadzwyczajny „Grand Quality”, który świadczy o największej liczbie punktów na liście rankingowej wśród certyfikowanych placówek w danym roku.

Charakter zmagań konkursowych

Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości już po raz trzeci zorganizował Ogólnopolski Konkurs i Program Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej. Certyfikat promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych. Decyzję w sprawie przyznania wyróżnienia podejmuje kapituła złożona z wybitnych naukowców środowiska medycznego, wśród których znaleźć można m.in. profesorów Śląskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Łódzkiego. To zaszczytne grono uzupełniają także wysokiej klasy specjaliści reprezentujący nauki o zarządzaniu, a także praktycy certyfikowanych audytorów systemów zarządzania jakością. Ocena została dokonana za pomocą wnikliwego, 3-etapowego audytu.

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przede wszystkim służy budowie zaufania
u pacjentów, klientów i współpracowników oraz pomaga skutecznie promować się na rynku ochrony zdrowia. Dzięki temu pacjenci zyskują jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i są pewni profesjonalizmu osób, w których ręce oddają swoje zdrowie.