Próbowałaś już wielu sposobów: rezygnowałaś ze słodyczy , odmawiałaś sobie ulubionych produktów i tłustych potraw, biegałaś, ćwiczyłaś, a jednak motywacja po paru dniach spada do poziomu bliskiego zeru. Nawet jeśli posiadamy dostateczną wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wykazujemy chęci, żeby podjąć właściwe kroki ku szczupłej sylwetce i zdrowiu całego organizmu, czasem napotykamy na różne przeszkody. Brak czasu, niedostateczne zdolności kulinarne czy brak silnej woli – to częste argumenty do niestosowania diety, być może znane również Tobie.

Ponieważ chętnie zapoznałybyśmy się z Waszymi własnym metodami na utrzymanie diety, zdrowy tryb życia i dobre samopoczucie, postanowiłyśmy zorganizować dla Was fantastyczny konkurs, w którym do wygrania mamy 2- dniowy zestaw 5 posiłków od  Smak i Zdrowie Catering Dietetyczny z dostawą na terenie m.st Warszawy.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: “Jaki jest twój sposób na utrzymanie diety?” i przesłać odpowiedź do dnia 21 maja br. mailowo na adres: konkursy@allaboutlife.pl. Spośród najciekawszych zgłoszeń wyłonimy dwóch Zwycięzców. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Catering dietetyczny – wygodny sposób na zdrowe odżywianie

Dla wielu z nas dobrze dobrany catering to wygodny sposób na zbilansowaną dietę, sensowne odchudzanie czy zróżnicowanie i wzbogacenie posiłków. Szczególnie w obecnych czasach, gdy coraz więcej osób skarży się na brak czasu na codzienne, przemyślane i zdrowe gotowanie.

Jeszcze do niedawna jedzenie z dostawą kojarzyło się z niezdrowymi daniami typu fast – food.  Dziś może być wręcz odwrotnie, a posiłki dostarczone wprost do domu (a nawet do pracy) mogą stać się wzorem i przykładem prawidłowo zbilansowanej diety. Catering dietetyczny – bo o nim mowa, nazywany także dietą pudełkową, to coraz bardziej popularna forma odżywiania.

Dla wielu osób jest wygodnym sposobem zdrowego odchudzania, ponieważ nie wymaga spędzania długich godzin w kuchni na przygotowywaniu zbilansowanych posiłków, często różniących się od potrzeb pozostałych członków rodziny. Po catering dietetyczny coraz częściej sięgają także ci, którzy pragną zdrowo się odżywiać, lecz w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na przygotowanie i spożycie zalecanych 3-5 posiłków dziennie. Dieta pudełkowa, to również dobry wybór dla ceniących urozmaicone i smaczne menu, ale nie koniecznie potrafiących i lubiących samodzielnie gotować. Jest też metodą na nudę w naszym menu. Pomysłowe dania, które często otrzymujemy z cateringu, mogą nas zainspirować do własnych, nowych doświadczeń kulinarnych.

Jeśli jedzenie z dostawą do domu ma stać się sposobem naszego odżywiania na dłużej, powinniśmy bardzo dokładnie przyjrzeć się firmom oferującym tego typu usługę. To co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jak zatem wybrać dobry catering dietetyczny?

Podstawa to profesjonalna kadra. Nad smakiem i atrakcyjnością wizualną proponowanych posiłków pieczę powinien sprawować wykwalifikowany i doświadczony w tej dziedzinie kucharz. Jednak, aby mieć pewność, że proponowane posiłki są nie tylko smaczne, ale i odpowiednie dla naszego zdrowia, menu powinno być opracowane przez dyplomowanego dietetyka. Dania muszą być urozmaicone, zbilansowane pod kątem zawartości takich składników jak: białko, tłuszcz i węglowodany, a także dostarczać odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Dobry catering dietetyczny zapewnia także bezpośredni kontakt klienta z dietetykiem, który doradzi np. w doborze kaloryczności diety. Osoby cierpiące na choroby wymagające diety eliminacyjnej, np. wykluczenia laktozy czy glutenu ze swojej diety, powinny mieć także możliwość indywidualnej modyfikacji posiłku. W przypadku chorych na celiakię, warto sprawdzić, czy firma cateringowa ma odpowiedni certyfikat gwarantujący brak zanieczyszczeń posiłków glutenem.

Nie mniej istotna jest także jakość potraw – składniki użyte do przygotowania posiłków muszą być świeże, najwyższej jakości i w miarę możliwości nieprzetworzone. Niedopuszczalne jest stosowanie konserwantów, sztucznych dodatków czy wzmacniaczy smaku. Zanim zdecydujemy się na wybór cateringu dietetycznego, dobrze byłoby przyjrzeć się też oferowanemu menu, bowiem posiłki powinny odpowiadać także naszym gustom.

Warto wiedzieć, że na jakość oferowanych dań wpływają także zastosowane techniki kulinarne oraz naczynia, w których posiłki są przygotowane. Nowoczesne firmy cateringowe mogą poszczycić się użyciem najwyższej jakości naczyń ze stali nierdzewnej, jak również stosowaniem technik kulinarnych pozwalających zachować wartość odżywczą przygotowywanych posiłków.

Wybierając catering, zwróćmy też uwagę na sposób pakowania zestawów. Dostarczane potrawy muszą znajdować się w estetycznych, atestowanych, specjalnie przeznaczonych do tego celu opakowaniach.

Idealnie skomponowana dieta (także ta pudełkowa) będzie kusiła smakiem, wyglądem, a przede wszystkim walorami zdrowotnymi. Dzięki cateringowi, często możemy doświadczyć nowych wrażeń kulinarnych, spróbować nieznanych dotąd specjałów i utrwalić prawidłowe nawyki żywieniowe. Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, śmiało możemy powierzyć nasze żywienie cateringowi dietetycznemu i cieszyć się z połączenia smaku i zdrowia na co dzień.

mgr inż. Kamila Szczepaniak

—————————–

Regulamin konkursu

 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
 1. Organizatorem Konkursu „Szczęśliwa i zdrowa” (zwanym dalej „Konkursem”), jest Allaboutlife.pl z siedzibą przy Pl. Bankowy 2 w Warszawie (zwana dalej „Organizatorem”).
 2. Fundatorem nagrody jest Smak i Zdrowie Sp. z o.o., ul. Strażacka 63/65, 04-462 Warszawa (zwana dalej „Fundatorem”).
 3. Konkurs jest prowadzony na stronie www.allaboutlife.pl oraz udostępniany na profilu FB serwisu.
 1. WARUNKI UCZESTNICTWA
 1. W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne, konsumenci w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, za wyjątkiem pracowników Organizatora.
 2. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 3. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 4. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Warunkiem wzięcia udziału jest odpowiedź na pytanie: “Jaki jest twój sposób na utrzymanie diety?” oraz przesłanie odpowiedzi na adres mailowy Organizatora: konkursy@allaboutlife.pl.
 8. Konkurs trwa od dnia 09.05.2017 do dnia 21.05.2017.
 1. NAGRODA
 1. Nagrodami w Konkursie są 2 sztuki 2- dniowych zestawów 5 posiłków od  Smak i Zdrowie Catering Dietetyczny z dostawą na terenie m.st Warszawy. Diety dostarczane są w godzinach porannych od godz. 4:30 do godz. ok 6:30. Zwycięzca może wybrać rodzaj diety dostępny na stronie www.smakizdrowie.pl spośród Programów: dieta standard, dieta wegetariańska lub dieta wegetariańska plus ryby, oraz kaloryczności od 1000 do 3500 kcal. W ramach diety, Zwycięzca nie ma możliwości wprowadzania do diety wykluczeń oraz modyfikacji.
 1. Laureatom nie przysługuje prawo wymiany Nagrody na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju.
 2. Zwycięzca może zrzec się Nagrody, ale w zamian nie przysługuje mu ekwiwalent pieniężny ani jakakolwiek inna nagroda.
 3. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD
 1. Każdy Uczestnik konkursu musi drogą mailową na adres konkursy@allaboutlife.pl odpowiedzieć na pytanie: “Jaki jest twój sposób na utrzymanie diety?”.
 2. Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, których odpowiedzi będą najciekawsze i najbardziej spodobają się jury złożonego z osób wybranych przez Organizatora. Nagrody otrzyma dwóch Uczestników konkursu.
 3. Lista Zwycięzców Konkursu zostanie podana na stronie www.allaboutlife.pl w przeciągu 7 dni od daty zakończenie konkursu.
 4. Organizator ma prawo podać dane Zwycięzcy tj. imię i nazwisko na liście Zwycięzców.
 5. Nagrody zostaną wydane Zwycięzcom na koszt Fundatora przesyłką pocztową lub kurierską dostarczoną w obrębie granic Polski.
 6. W celu przekazania Nagród, Zwycięzca w ciągu 7 dni od daty publikacji listy Zwycięzców powinien przesłać na mail: konkursy@allaboutlife.pl adres doręczenia nagrody wraz z numerem telefonu kontaktowego.
 7. W przypadku niedotrzymania w/w terminu, nagroda nie zostanie wysłana Zwycięzcy.
 8. Nagroda zostanie przesłana na adres wskazany przez Zwycięzcę w ciągu 14 dni od daty przesłania danych adresowych, po wcześniejszym uzgodnieniu ze Zwycięzcą dokładnego terminu dostawy diet.
 9. Organizator ani Fundator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku niepodania bądź podania błędnych danych adresowych lub zmiany danych Uczestnika, o której nie został poinformowany. W takim przypadku nagroda przepada.
 1. REKLAMACJE
 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia wydania Nagród.
 2. Reklamacja zgłoszona po wyznaczonym terminie nie wywołuje skutków prawnych.
 3. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji. Reklamacja powinna być przesłana listem poleconym na adres Organizatora z dopiskiem -Konkurs „Szczęśliwa i zdrowa”.
 4. Reklamacje rozpatrywane będą pisemnie w terminie 30 dni.
 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 1. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 2. Spory odnoszące się i wynikające z Konkursu będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Konkursu w trakcie jego trwania. Informacja o zmianach będzie zamieszczona na stronie konkursowej w serwisie www.allaboutlife.pl.
 4. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 5. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).