Zbliża się lato. Piękna pogoda, wysokie temperatury sprzyjać będą noszeniu naszych ulubionych sukienek, mini czy szortów. Dlatego już teraz czas zadbać, aby nasze nogi prezentowały się niezwykle kusząco.

1. Wykonaj masaż brzucha

Codziennie wieczorem, leżąc w łóżku, weź głęboki wdech i na wydechu zaciśniętymi pięściami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zrób kilka kółek, zaczynając od tych małych wokół pępka po coraz większe. Unieś nogi w górę i na zmianę uciskaj je od kostek po pachwiny.

2. Wyeliminuj sól

Wyeliminuj z diety produkty  przetworzone, jak słone przekąski, dania w proszku i słodycze. Kawę zastąp naparem z pokrzywy, która usuwa nadmiar wody z organizmu i pomaga w walce z cellulitem. Pij dużo wody, a jeśli masz duże problemy  zatrzymywanie wody w organizmie pij trzy razy w tygodniu przed śniadaniem sok z selera naciowego, szpinaku, ogórka i natki pietruszki.

3. Stosuj balsam antycellulitowy podczas treningu

Nakładaj balsam przed treningiem. Podczas ćwiczeń skóra najsilniej się rozgrzewa, naczynia krwionośne rozkurczają, a skóra bardziej chłonie znajdujące się w kosmetykach składniki.

4. Szczotkuj ciało

Przed prysznicem wyszczotkuj suchą skórę od stóp po szyję, skupiając się na udach i pośladkach do chwili, aż skóra się zaczerwieni.

5. Trenuj z głową

Jeśli chcesz wysmuklić nogi, ale nie rozbudować mięśni wybierz pilates lub aquacycling. Pamiętaj o rozciąganiu. Nie tylko po treningu. Co drugie ćwiczenia poświęć na samo rozciąganie.

6. Wyszczuplij nogi makijażem

Do zabiegu będzie ci potrzebny puder brązujący i oliwka. Boki nóg przyciemnij pudrem brązującym, a przód rozświetl oliwką.