Brwi to najruchliwsze fragmenty ciała, dające mnóstwo sygnałów. Mówią, kiedy milczymy i dopowiadają resztę, kiedy mówimy. W ich ruchach bierze udział  aż 12 mięśni – więcej, niż kiedy się uśmiechamy.

Unosi je mięsień potyliczno-czołowy, a w wyrównaniu linii pomaga mięsień podłużny nosa, ten sam, który tworzy między brwiami poprzeczne fałdy: nasz gatunkowy wyraz agresji. Nad linią brwi pracują mięśnie okrężne oka w górę i w dół, przy czym mina zdziwiona przechodzi w zafrasowaną. Mięśnie marszczące brwi tworzą pionowe fałdki między brwiami. Poza komunikowaniem nastrojów, brwi chronią oczy przed kurzem, spływającym potem. Parujące kropelki potu zatrzymane na linii brwi zabezpieczają  czoło przed przegrzaniem. U naszych przodków brwi (i rzęsy) były też narządami dotykowymi, ale straciły tę funkcję.

Brwi nie są jedynie kluczem do komunikacji niewerbalnej. We współczesnym kanonie piękna stanowią stelaż dla urody. Nieumiejętnie wymodelowane mogą spowodować, że cała nasza twarz będzie wyglądać na smutną lub zmęczoną albo dziwacznie. Każdy człowiek ma ustalone parametry brwi i nie można ich radykalnie zmieniać, natomiast można poprawić, uświetnić ich kształt i nasycenie barwą. Panie, które straciły włosy w czasie stosowania chemioterapii, po wykreowaniu brwi delikatnym odcieniem szarości lub brązu, odzyskują ważne dla urody twarzy łuki, a tym samym wzmacniają samopoczucie i siłę organizmu.

SMOKY  EYEBROW  STENCIL KIT

Niezbędny Komplet do Kreowania Doskonałych Brwi

Makijaż brwi niektórym wydaje się skomplikowany. Panie, które codziennie malują brwi, poświęcają na to niewiele czasu, a efekt jest zadziwiający. Brwi podkreślają urodę oczu i  ich naturalną oprawę, dodają spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru. Jest tylko jeden warunek – muszą być dobrze wymodelowane.

Idealne w kształcie brwi to rzadkość. Często rosną nieregularnie, a ich depilowanie osłabia włoski, stają się rzadsze i płowieją. Przyciemnianie henną daje krótkotrwały efekt. Często w łuku brwiowym występują przerwy, włoski nie chcą odrastać, efekt nas nie cieszy, bo symetria i harmonia są zaburzone. Wiedząc, że odpowiedni kształt i kolor brwi potrafią dodać twarzy wiele uroku, nie popełniajmy błędów, nie zaniedbujmy estetyki wyglądu, wypracujmy swoje idealne linie i kolor.

Odpowiedni kontur brwi wykonany z pomocą szablonu podkreśla i modeluje brwi, a wypełnienie pasującą urodzie barwą akcentuje i potęguje atrybuty kobiecej urody, wyraźnie powiększa i podciąga powieki.

Co Zestaw SMOKY  EYEBROW zawiera;

 • 6 transparentnych szablonów wielokrotnego  użytku do różnych kształtów brwi
 • aplikator do cienia
 • cień do brwi (dostępny w 6 odcieniach, dla różnych karnacji i typów urody)
 • instrukcja stosowania – na kartoniku

 

W jaki sposób wyznaczyć perfekcyjną linię brwi?

 • pomoże w tym pędzelek lub ołówek,  który wyznaczy nam (A) początek, (B) koniec i (C) punkt wzniesienia brwi
 • albo po prostu szablon z zestawu SMOKY  EYEBROW

Dobierz kolor cienia zbliżony do koloru włosków. Szczególnie przy braku wprawy, bezpiecznie jest wybrać  kolor o ton jaśniejszy niż kolor brwi – wtedy nie będzie się nienaturalnie odznaczał.

pastedGraphic.png A B C    

 • W Zestawie masz 6 elastycznych szablonów do wyboru
 • Wybierz jeden, pasujący do kształtu Twoich brwi
 • Wypełnij cieniem zarys brwi wytyczony przez szablon przy użyciu aplikatora z zestawu

pastedGraphic_1.png

 • Zdejmij szablon i pęsetą usuń włoski spoza obrysu brwi
 • Odwróć szablon i powtórz czynności na drugiej brwi

Brwi do niedawna były niedoceniane. Teraz wiemy, że są dla twarzy jak rama dla obrazu. A brwi powinny być elementem wkomponowanym w obraz, jakim jest nasza twarz. Dobrze, że mamy już proste i szeroko dostępne metody stylizowania naszych brwi.