Upływ czasu i wpływ środowiska sprawiają, że do skóry dociera coraz mniej tlenu. Uszkodzone naczynia włosowate dostarczają go mniej, a przez to powstają drobne linie i zmarszczki, skóra się wysusza, pojawiają się wypryski, zaskórniki i inne problemy skóry. Ponad 40 lat temu dr Herzog opracował formułę stabilizującą tlen w kremie odmieniając oblicze pielęgnacji skóry. 

Wyjątkowa formuła dr Herzoga jako jedyna na świecie jest w stanie ustabilizować aktywny tlen. Składnik ten uwalniany jest w kontakcie ze skórą, przekazując wszystkie swoje właściwości bezpośrednio do komórek naskórka, które borykają sięz jego niedoborem.

Z badań dr Paula Herzoga wynika, że do 24 roku życia ciśnienie w skórze twarzy spada o 70%. Najbardziej radykalny spadek poziomu tlenu ma miejsce w skórze twarzy i rąk. Dzieję się tak z powodu spadku aktywności kapilarów, który osłabia naturalny proces odżywiania skóry i spowalnia regenerację komórek.

Regularne stosowanie kremów Karin Herzog dostarcza skórze tlen, który ma właściwości antybakteryjne. Tlen przenika przez skórę, aby błyskawicznie i głęboko oczyścić skórę oraz zniszczyć bakterie i toksyny przyczepione do ścianek kapilarów. Woda pozwala natomiast wypłukać toksyny do układu limfatycznego, przez który są wydalane.

Formuła kremów Karin Herzog działa na dwóch poziomach:

  1. Natychmiast głęboko oczyszcza z substancji toksycznych, pozwalając naturalnemu systemowi ciała, dostarczającemu substancje odżywcze skóry, pracować efektywniej
  2. Dostarcza tlen, witaminy, wodę bezpośrednio do skóry, w której po oczyszczeniu podniesie się naturalna produkcja kolagenu, zależnego od poziomu tlenu.

Efekty dodatkowe:

  • Normalizacja skóry do poziomu optymalnego oraz przyspieszenie gojenia się ran
  • Przyspieszenie regeneracji komórek
  • Wyrównanie poziomu sebum oraz zniszczenie bakterii
  • Nawodnienie i zmniejszenie zmarszczek
  • Zmniejszenie nadwrażliwości skóry

Zdrowie skóry znacznie się poprawia z każdym użyciem kremów tlenowych. Dzieję się to w sposób naturalny, bezpieczny oraz efektywny i działa niezależnie od wieku, płci czy kondycji skóry. Kremy tlenowe dają skórze to, co najlepsze dla jej wieku oraz niwelują skutki zanieczyszczeń środowiska, na które jest narażona. Kremy Karin Herzog zapewniają aktywność na poziomie komórek aż do 8 godzin. Udowodniono, że kremy te przywracają energię skórze, którą utraciła z powodu wielu i stylu życia.

Jako marka niezależna dba o najwyższy poziom technicznej produkcji i nigdy nie godzimy się na obniżenie jakości składników. Produkty Karin Herzog nie zawierają parabenów, są przyjazne dla wegan, nie zawierają składników mlecznych, glutenu i nie są testowane na zwierzętach.

JAK W SKRÓCIE DZIAŁA TECHNOLOGIA DR. HERZOGA?

Ustabilizowanie aktywnego tlenu w kremie wydawało się dla wielu osób niemożliwe, ze względu na jego zbytnią ulotność. Każdy atom tlenu usiłuje połączyć się z kolejnym, by w ten sposób stworzyć O2. Dr Herzog miał jednak inne zdanie i niestrudzenie pracował nad opracowaniem formuły, która tworzyłaby wokół każdego atomu tlenu drobną barierę i w ten sposób uniemożliwiała im łączenie się ze sobą. Kiedy krem wchodzi w kontakt ze skórą, enzym katalazy na skórze niszczy te bariery i uwalnia atom tlenu. Atomy łączą się w celu utworzenia cząsteczek O2, a to wywołuje mini eksplozję i uwalnia H2O (wodę). Ciśnienie, jakie się wtedy tworzy, popycha tlen, wodę i inne składniki aktywne, w tym kwas hialuronowy, retinol i AHA, pod skórę, bezpośrednio w głąb naskórka, gdzie potrzebny jest do optymalizowania funkcji skóry.

Dr Herzog kierował się jednym celem. Chciał opracować hipoalergiczne kremy z tlenem, które można będzie stosować jako kurację leczniczą do regeneracji skóry po oparzeniach. Jego żona przekonała go jednak, że to osiągnięcie może przysłużyć się pielęgnacji skóry.

Wierzymy w to, że każdy powinien mieć dostęp do najlepszych technologii pielęgnacji skóry
i składników, aby czuć piękno i siłę swojej skóry. Nasze formuły wykorzystują organiczny potencjał ustabilizowanego tlenu, niezwykle skuteczne innowacje i odrobinę szwajcarskiej ekspertyzy. To połączenie pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd i nadać cerze nieskazitelną przejrzystość.