W Polsce rośnie świadomość, skąd pochodzą ubrania i kto je zaprojektował. Autorska moda jest teraz na topie, a klienci szukają concept store’ów z kolekcjami od projektantów. Oto zestawienie pięciu najlepszych butików z polską modą autorską.

FU-KU concept store Polscy projektanci – Wrocław

FU-KU mieści się w Galerii Handlowej Sky Tower. Co jeszcze kilka lat temu było niespotykane, teraz coraz częściej można spotkać takie butiki w centrach handlowych. FU-KU oferuje kilkadziesiąt różnych marek, m.in. Nenukko, Animal Kingdom, BODYMAPS, ElementyRISK. We Wrocławiu trudno szukać innego, tak bogatego concept store’u.

PolscyProjektanci.com Butik – Showroom – Miejsce Spotkań – Warszawa

Butik PolscyProjektanci.com znajduje się przy ul. Burakowskiej 14 w Warszawie w pobliżu centrum handlowego Arkadia. W showroomie znaleźć można projekty kilkudziesięciu polskich twórców mody m.in. MALE-ME, TRÅD Studio, Anna Cichosz, Mateusz Pukło, Baczyńska&Czamara, Anna Feledyk, Kabak. W butiku ubierają się takie gwiazdy jak Anna Prus, Olga Szomańska, Joanna Opozda, Ian Rooth, Karolina Pilarczyk, Anna Janik, Jagoda Judzińska, Eliza Gwiazda, Ewa Niespodziana. Atelier słynie też z unikatowej biżuterii.

ELSKA Polscy Projektanci – Trójmiasto

Elska to sklepy w Galerii Bałtyckiej i Galerii Riviera w Gdyni z odzieżą tworzoną przez polskich projektantów i małe polskie firmy. Butik oferuje ubrania ponad 50 polskich projektantów i marek, m.in. Magda Hasiak, MAMAPIKI, Nubee, KOKOworld wszystkie wyprodukowane w Polsce. Pierwszy sklep powstał w 2013 roku.

TUTU – Poznań

TUTU w Starym Browarze to concept store z ubraniami zdolnych, polskich projektantów. Butik oferuje ubrania i dodatki ponad 30 marek m.in. Violi Śpiechowicz, OLD, EST. by eS, Confashion Nenukko czy US. Dla twórców ważne jest pokazywanie różnorodnych stylów, gra kolorami, oryginalne tkaniny. Concept store propaguje istotę designu i zawsze stawia na kontakt z kupującymi, którzy mogą liczyć na poradę i pomoc w doborze stroju.

Styleroom – Lublin

Styleroom oferuje nie tylko ubrania, akcesoria i dodatki od polskich projektantów, ale także przestrzeń, w której odbywają się różnego rodzaju wydarzenia związane ze światem mody. Na ich półkach, gablotach i wieszakach można znaleźć owoce pracy projektantów z całej Polski (Magda Hasiak, Iwona Kutnik, Ptaszarnia, Hat hat), a wśród nich znajduje się oczywiście także mocna reprezentacja rodzimego Lublina.