Dzień Dziecka to świetna okazja, by obdarować dziecko prezentem. Gorąco zachęcamy Was do kupowania dzieciom książek.  Przygotowałyśmy dla Was pomysły na książkowe prezenty.

  • „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”, Marcin Kozioł – jako szesnastolatek zdobył stypendium i wyjechał do szkockiej szkoły Gordonstoun, która jest pierwowzorem Hogwartu, uczelni Harry’ego Pottera. Tam dał się zaczarować i zapałał miłością do podróżowania. Niedawno jego debiutancka powieść dla dzieci trafiła na nową listę lektur dla uczniów klas 4-6. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” to druga część podróżniczo-edukacyjnej serii Marcina Kozioła w sam raz dla dzieci oraz dla całej rodziny. Tym razem ulubieniec najmłodszych ląduje w Nepalu, gdzie czeka na niego kolejna dawka niesamowitych przygód. W maju 2017 pierwsza część serii „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” zdobył „Nagrodę Magellana 2016” – nagrodę główną w kategorii „Najlepszy przewodnik dla dzieci 2016”.

 

  • „Myszka w paski i pierwsza pomoc”– w książeczce dzieci znajdą odpowiedzi na szereg pytań dotyczących problemów ze zdrowiem. Każdy z nich opisany jest poprzez życiową historyjkę, która przydarzyła się któremuś z bohaterów książki. Omawiane problemy to m. in.: krwotok z nosa po uderzeniu piłką, zakrztuszenie, drzazga w palcu, guz czy ból zęba, czyli wszystko co może przydarzyć się dziecku i z czym w pierwszym odruchu powinno umieć sobie poradzić samemu zanim otrzyma fachową pomoc. Opowiastkom towarzyszy podsumowanie tego, co dokładnie dzieci mają robić w razie danego problemu.

  • „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy”– jest to opowieść o lwie, który pokonał wszystkie swoje lęki, dzięki pomocy mamy i taty oraz ich sprytowi. Szereg historyjek opisuje „małe” strachy takie jak: mycie głowy, wizyta u lekarza, wyjście do przedszkola, ciemność, burzę, czy niespodziewaną wizytę pająka w mieszkaniu. Język każdej z mini-opowieści zamienia dziecięcy problem w przygodę, dzięki temu  łatwo go pokonać, bo tak naprawdę nie jest tak straszny jak wydawało się na początku.

  • ”Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” – w książce znajdziemy tematy związane z ochroną środowiska jakie mogą napotkać dzieci, zilustrowane historyjkami edukacyjnym m.in. jak oszczędzać w mądry sposób wodę, wprowadzić  skuteczny recykling śmieci do naszej codzienności, co zrobić z niepotrzebnym papierem, aby dać mu drugie życie, albo troszczyć się o żyjące w ziemi stworzenia, które dają witalność i piękno  naszym roślinom. Ważne też jest odpowiednie dbanie o jakość powietrza, by służyło ludziom zamiast ich truć. Poprzez  historyjki dzieci poznają przyczynę problemu i dostają rozwiązanie, jak postępować aby zapobiegać mu w przyszłości.

  • „Alfabet aktywnie TVP ABC” książeczka pełna jest zadań rozwijących dziecięcy zmysł obserwacji, dokładność oraz nietuzinkowość w praktycznym działaniu. Użytkownik z łatwością odnajdzie m.in. egzotyczne zwierzątka do malowania, rytmiczne wierszyki, łamigłówki do rozwiązania czy szlaczki do ćwiczenia zdolności manualnych. Zadania doskonale wyciszają, relaksują oraz tworzą pole do popisu dla wyobraźni. To czysta przyjemność dla dziecka, które spędza czas samemu lub bawi się z rodzicami. Nowa kolorowanka powstała w ślad za pierwszą częścią „Alfabet kolorowanka” i skierowana jest do dzieci, które stawiają pierwsze kroki w nauce alfabetu, oraz tych, które pragną doskonalić nabytą już