Azjatki to kobiety o najbardziej zadbanej cerze na całym świecie. Jasna karnacja, ciemna oprawa oczu, zadbane włosy to ich wizytówka. W czym tkwi ich sekret?

W Japonii oraz Korei rynek kosmetyczny jest zdominowany przez kosmetyki pielęgnacyjne, na które kobiety przeznaczają większą część swojej pensji. Co więcej Azjatki kierują się przekonaniem, że zadbana skóra nie potrzebuje makijażu. Dzięki temu zachowa młody i piękny wygląd na dłużej.

Rada 1 – unikaj słońca

Kto z nas nie uwielbia słońca? Dodaje ono energii, korzystnie wpływa na samopoczucie, pobudza wydzielanie wielu hormonów i aktywuje syntezę witamin z grupy D. Niestety są i negatywne skutki. Promieniowanie słoneczne przyspiesza starzenie się skóry i powoduje alergie i zaburzenia pigmentacji – plamy i przebarwienia.

Azjatki bardzo poważnie traktują ochronę przeciwsłoneczną. Używają kremów BB z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, a na rynku kosmetycznym dostępna jest bogata oferta kremów, których zadaniem jest ochrona przed promieniami UVA i UVB.

Rada 2 – zapobiegaj starzeniu skóry od najmłodszych lat

Azjatki już od najmłodszych lat uczą się jak prawidłowo dbać o skórę, aby jak najdłużej zachowała młody wygląd. Stosują się do wskazówek, że należy dokładnie oczyszczać i mocno nawilżać skórę oraz pielęgnować delikatną skórę wokół oczu. Wykonują regularnie masaż twarzy mający na celu relaks mięśni, które często pozostają w napięciu przez długie godziny. Delikatne opukiwanie i koliste ruchy sprzyjają zachowaniu młodej cery.

Rada 3 – zachowuj jasną i rozświetloną skórę

Jasna, rozświetlona skóra to w Azji ideał piękna. Japonki i Koreanki stosują produkty do rozjaśniania skóry, ale efekt rozświetlenia jest tymczasowy. Większość produktów typu „Whitening” nie wybieli skóry, a jedynie ujednolici koloryt, rozjaśni przebarwienia oraz rozświetli skórę co daje optyczny efekt promiennej skóry.

Rada 4 –poszukuj kosmetyków z jadem pszczoły, śluzem ślimaka czy węża

Azjatyckie kosmetyki są pełne innowacyjnych rozwiązań przy zachowaniu wysokiej ich jakości. Bardzo popularne są serwie kosmetyków wykorzystujące między innymi:

• wydzielinę ze śluzu ślimaka – ma bardzo silne działanie regeneracyjne i nawilżające,

• syntetyczny neuropeptyd SYN-AKE imitujący działanie jadu żmii – daje efekt natychmiastowego liftingu (podobne działanie mają kremy oparte na jadzie pszczoły).

• wyciąg z gniazd jaskółczych – mają solidną dawkę składników odżywczych i widocznie poprawia ogólną kondycję skóry.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja naszej skóry twarzy?

Azjatki stosują średnio aż18 kosmetyków do pielęgnacji, dzięki którym oczyszczają, tonizują i nawilżają skórę twarzy.

W Azji codzienna pielęgnacja twarzy obejmuje takie zabiegi jak:

1. Oczyszczanie olejem (pielęgnacja wieczorna)

2. Oczyszczanie pianką (pielęgnacja poranna I wieczorna)

3. Peeling co 3 dni

4. Tonizowanie

5. Maska w płachcie

6. Nakładanie esencji/serum

7. Nakładanie emulsji/lotionu

8. Nakładanie kremu pielęgnacyjnego

9. Nakładanie kremu pod oczy

10. Nakładanie specjalistycznych kosmetyków jak kremy rozświetlające, baza pod makijaż itp.

11. Nakładanie kremu z filtrem słonecznym (krem BB)

Dodatkowo regularnie stosuj maseczki na noc, które Azjatki nakładają wieczorem przed pójściem spać i zmywają rano.