Kosmetyki do twarzy są ważnym elementem w codziennej pielęgnacji. Dziś reprezentujemy metodę kanapkową dzięki której nasza twarz będzie promienna, dobrze odżywiona i zadbana. Czym jest metoda kanapkowego nakładania kosmetyków i dlaczego zyskała taką popularność? Sprawdź, jak nakładać kosmetyki krok po kroku i zaoszczędzić cenny czas.

Kolejność aplikacji kosmetyków jest kluczowa. Kanapkowa kolejność nakładania kosmetyków zakłada dużą ilość warstw wykorzystywanych do codziennej pielęgnacji. Istotny jest też czas jaki poświęcany jest każdej z warstw. Kiedy warstwa jednego kosmetyku się wchłonie, a zawarte w nim składniki zaczną oddziaływać na skórę wtedy można sięgnąć po kolejny produkt. Skomplikowane? Wcale nie! Jest to podobne do przygotowania… kanapki. Kiedy kroisz chleb, obok rozmraża się masło. Masłem dokładnie smarujesz kromki, nakładasz wędlinę, ser, wcześniej przygotowanego pomidora, sałatę.

Zalety kanapkowego nakładania kosmetyków:

kosmetyki nie rolują się na skórze

kosmetyk działa efektywniej, bo lepiej się wchłania

skóra jest odpowiednio odżywiona, nie tylko na powierzchni

składniki zawarte w różnych rodzajach kosmetyków nie wchodzą ze sobą w interakcję

pielęgnacja jest kompleksowa, rzadziej pojawiają się podrażnienia lub wypryski

skóra pozostaje dłużej w dobrej kondycji

Jak nakładać kosmetyki krok po kroku?

1. Oczyść skórę kosmetykiem o oleistej formule. Może to być oliwa z oliwek, olej kokosowy, oliwka dla dzieci lub olejek do demakijażu. Nanieś go na skórę palcami lub szmatką. Kiedy rozpuści brud i makijaż, zetrzyj go wacikiem. Nie używaj wody.

2. Resztki makijażu usuń za pomocą płynu micelarnego. Oczyszczaj tak długo aż wacik, który dotknął twojej skóry, nie będzie całkowicie czysty.

3. Na oczyszczoną skórę nałóż hydrolat lub tonik.

4. Na jeszcze wilgotną skórę nałóż swoje serum do twarzy albo retinol.

5. Odczekaj minimum 5 minut i nałóż cienką warstwę kremu nawilżającego.

5. Użyj kremu lub żelu pod oczy.

6. O poranku sięgnij po krem z SPF i wykonaj makijaż.