Alona Ruban to jedna z najlepszych naszym zdaniem specjalistek od rzęs. Wokół tego tematu narosło sporo mitów i pytań. My postanowiłyśmy zapytać jak to jest i czym dokładnie się kierować. Dzisiaj u nas rozwiera wszelkie wątpliwości! To ona wytłumaczyła nam min. czym jest laminowanie rzęs! Ten artykuł wzbudził duże zainteresowanie wśród Was.

Alona Ruban: przez 8 lat pracy z rzęsami miałam okazję zetknąć się z różnymi typami klientek. Niektóre panie przychodzą na pierwszy w życiu zabieg, nie wiedząc za specjalnie jak zabieg będzie wyglądał, po prostu widziały efekt u koleżanki i pod wpływem emocji postanowiły też zrobić sobie rzęsy. Takie klientki zwykle mają zaufanie do stylistki i w jej rękach pozostawiają dobór długości i grubości rzęs oraz dobór efektu stylizacji. Inne panie bardzo poważnie podchodzą do kwestii zabiegu stylizacji rzęs i przygotowują się przed zabiegiem merytorycznie, czytają w internecie dostępne na jego temat informacje,zadają pytania.  Nawet jeśli wierzą w profesjonalizm stylistki chcą zapoznać się ze wszystkimi niuansami zabiegu i całą różnorodnością dostępnych rzęs. Te klientki próbują same zrozumieć, jakie rzęsy będą do nich najlepiej pasować.

Chciałybyśmy prosić, żebyś posegregowała:) informacje o rzęsach w odpowiednie szufladki, żeby wszystko było maksymalnie jasne dla naszych czytelniczek, które lubią wiedzieć dokładnie na co zwracać uwagę.

Alona Ruban: zacznę od tego, że rzęsy, których używamy do zabiegu wykonane są z włókna syntetycznego, które poddane jest wielu badaniom i posiada niezbędne certyfikaty. Rzęsy są zapakowane w kasetki, przyklejone pojedynczo na specjalną taśmę, z ktorej stylistka zdejmuje je i przykleja do naturalnej rzęsy. Do aplikacji rzęs syntetycznych używa się specjalnego, czarnego, hypoalergicznego kleju. Sztuczne rzęsy przykleja się wyłącznie do rzęs naturalnych, w żadnym wypadku do skóry.

Na każdej powiece znajduje się od 150 do 250 rzęs i na każdą z nich aplikuje się rzęsę syntetyczną.

Rzęsy różnią się od siebie długością, grubością i skrętem. My pracujemy na rzęsach o długości od 5 do 13mm i aplikujemy je od najkrótszych do dłuższych, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Grubość rzęs, których używamy waha się między 0,03 a 0,10 mm. W Her Eyes Studio dobieramy grubość aplikowanych rzęs do oczekiwanego przez klienta efektu.

W naszej ofercie posiadamy 6 różnych skrętów, które pozwalają nam tworzyć różne efekty.

Mając do dyspozycji takie naręcze materiałów, można z powodzeniem wymodelować każde oko, skorygować mankamenty budowy oka, sprawić, że oczy będą bardziej wyraziste.

Jeśli oczy są szeroko osadzone, to za pomocą odpowiedniej stylizacji można je wizualnie do siebie zbliżyć, jesli są blisko osadzone to można je optycznie od siebie oddalić. Jeśli klientka ma oczy małe i wąskie, możemy wymodelować je w taki sposób, że będą wydawały się większe.

Wykorzystując odpowiednie skręty rzęs można podnieść opadające kąciki zewnętrzne, aby oczy nie wyglądały na smutne. Jeśli klientka marzy o seksownym spojrzeniu to możemy wydłużyć rzęsy w kącikach zewnętrznych, aby oczy nabrały zmysłowego, kociego wyrazu.

Można oczywiście również delikatnie zagęścić i odrobinę wydłużyć rzęsy naturalne bez żadnych efektów specjalnych, tak, żeby nawet klientka nie mogła uwierzyć, że jej to nie jej naturalne rzęsy.

U nas w Her Eyes Studio dostępne są trzy metody stylizacji rzęs do wyboru. Różni je efekt końcowy, a dokładnie gęstość rzęs. Pierwszy wariant to metoda “Classical Lashes” – w tej metodzie na jedną naturalną rzęsę aplikujemy jedną rzęsę syntetyczną. Efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Tą metodę wybierają klientki, które nie chcą, aby ktokolwiek zorientował się, że coś było robione z ich rzęsami i lubią naturalne piękno. Druga możliwość, to metoda “Light Volume”. W tej metodzie na jedną rzęsę naturalną aplikujemy dwie lub trzy rzęsy syntetyczne. Efekt zabiegu będzie już wyraźniejszy i bardziej widoczny. Można zagęścić rzęsy naturalne tak, aby wyglądały bardziej wyraziście.

I ostatni wariant w naszej ofercie to metoda “Maxi Volume”. W tym przypadku do jedną rzęsę naturalną aplikujemy od 4 do 10 rzęs syntetycznych. Ten efekt jest bardzo spektakularny i przypadnie do gustu tym paniom, które lubią mocno podkreślać oczy.

Jakie są Twoim zdaniem zalety?

Alona Ruban: Stylizacja rzęs nie tylko ułatwia życie kobietom, ale pozwala również dłużej pospać i nie zmagać się z codziennym makijażem, osypującym się tuszem. Daję realną możliwość wymodelowania kształtu oka i skrycia drobnych “niedociągnięć natury”.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, zawsze możecie nam je zadać pod numerem telefonu 733 249 683 lub na naszym funpage https://m.facebook.com/HerEyesStudio/