Brodowski Owoce to młoda firma rodzinna, która zajmuje się sprzedażą owoców świeżych oraz suszonych pochodzących z głównie własnego gospodarstwa sadowniczego zlokalizowanego w Komorowie k. Rawy Mazowieckiej.

Suszone owoce oferowane przez Brodowski Owoce wyróżniają się smakiem, aromatem, formą oraz tym, że przy ich przetwarzaniu nie są stosowane żadne dodatki konserwujące, ulepszacze smaku czy barwniki. Nie są tez dosładzane. Firma stawia na jakość zatem do suszenia używa owoców, które z powodzeniem mogły by trafić do sprzedaży detalicznej czy eksportowej. Dla Klientów oznacza to tyle, że mają szansę jeść naprawdę wysokiej jakości produkty. Są one wegańskie i wegetariańskie.

Sama technologia suszenia oparta jest o tradycyjną metodę suszenia ciepłym powietrzem. Jednak ustawienia i parametry maszyny pozwalają na osiągnięcie ponad przeciętnych walorów smakowych.

W gospodarstwie starają się dbać o naturę. Dlatego bardzo dużo stosuje się nawozów organicznych, do programu ochrony roślin włączone są preparaty biologiczne, które maja wspomóc naturalna florę. Stosowany jest płodozmian oraz inne zabiegi agrotechniczne, które wspierają rośliny w sposób naturalny. Widać dążenie do prowadzenia upraw w zgodzie z naturą.

Głównymi produktami są suszone: jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie, truskawki, maliny, porzeczki czarne, porzeczki czerwone, pomidory oraz jarmuż. Od nowego sezonu pojawią się takie produkty jak zmielone suszone owoce czy jarmuż z przyprawami.

W ofercie znajdują się również soki bez dodatku cukru czy owoce sezonowe sprzedawane w formie świeżej.

Naturalnie Brodowski – Wesprzyj Nas!