Szare mydło wielu z nas kojarzy się z czasem dzieciństwa, bezzapachową kostką, którą można było spotkać w każdym polskim domu. Nie należy jednak zapominać, ze szare mydło choć niepozorne ma wiele właściwości.

Obecnie szare mydło przeżywa swój renesans. Jest antidotum na wszelkie podrażnienia, wysuszoną skórę. Szare mydło jest mieszaniną soli potasowych, wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego, chlorku sodu. Nie zawiera sztucznych składników i substancji zapachowych, co sprawia, że nie powoduje uczuleń, a jego zapach jest prawie nieodczuwalny. Może być więc stosowany do każdego rodzaju skóry.

Szare mydło znajduje szerokie zastosowanie i z łatwością można je wykorzystać w codziennym życiu. Poniżej kilka wskazówek, które sprawią, że już więcej nie pomyślisz o szarym mydle jako o relikcie poprzedniej epoki.

1. Szare mydło ma właściwości antybakteryjne, przez co może byś stosowane w leczeniu trądziku.

2. Szare mydło ma właściwości hipoalergiczne. Jest polecane osobom, które maja problemy z przetłuszczającą się skórą. Myj twarz i całe ciało szarym mydłem przez miesiąc. Już po pierwszym tygodniu zobaczysz pierwsze efekty! Pamiętaj, że przy zbyt częstym stosowaniu szarego mydła może wysuszyć skórę, dlatego po myciu stosuj balsamy i kremy nawilżające.

3. Szare mydło nadaje się do mycia włosów. Otwiera łuski włosowe co sprzyja wnikaniu odżywczych składników z odżywek i maseczek. Po zastosowaniu szarego mydła włosy stają się gładsze a nawet szybciej rosną!

4. Szarym mydłem można wywabić nawet najbardziej uciążliwe plamy. Zabrudzone miejsce namocz wcześniej pocierając szarym mydłem. Odczekaj kilka minut i pierz jak dotychczas.

5. Szare mydło jest pomocne w leczeniu ran. Świetne efekty daje moczenie lub przemywanie ran roztworem szarego mydła.

6. Szarym mydłem można zwalczać mszyce czy inne insekty, które zaatakują ulubione rośliny doniczkowe. Wystarczy regularne od 7 do 14 dni opryskiwać rośliny roztworem białego mydła – 20 dag szarego mydła na 1 litr wody.