Agnieszka Radwańska wzięła ślub z Dawidem Celtem. Uroczystość odbyła się w sobotę 22 lipca, w Krakowie – rodzinnym mieście tenisistki. Panna młoda zaprezentowała się w naszym zdaniem przepięknej sukni projektu Agnieszki Maciejak, która po raz kolejny udowodniła że jest jedną z najlepszych polskich projektantek.

Podobno prace nad kreacją zaczęły się już pół roku temu, a wykonanie jej trwało około 400 godzin.

Chciałam, żeby suknia na ten jeden dzień dla Agnieszki była daleko od awangardy, ale nie byłabym sobą, gdyby nie było w niej kilku motywów, z których słynę, chociażby rozcięcia sukni – powiedziała projektantka w rozmowie z Party.

 

 

Na przygotowanie kreacji ślubnej zużyto ponad 100 metrów materiału. Od spodu konstrukcję podtrzymywał plisowany, delikatny tiul, a główny efekt uzyskany jest dzięki sprowadzanej z Włoch jedwabnej organzie. A co najważniejsze, stylizacja została wykończona kryształkami Swarovskiego – użyto ich około sześć i pół tysiąca.

Wśród ok. 130 zaproszonych gości nie mogło zabraknąć osób ze świata sportu. Agnieszka Radwańska i Dawid Celt zaprosili m.in. Caroline Wozniacki, Angelique Kerber, Jerzego Janowicza, Martę Domachowską, Łukasza Kubota, Klaudię Jans-Ignacik czy Alicję Rosolską.

źródło: Pudelek